Dobře pojištěný blog
Středa, 27. únor 2008
PPF a Generali spojili síly
I když se o vytvoření společného podniku největší české pojišťovny, vlastněné investiční skupinou PPF, a finanční skupiny Generali vědělo dlouho, oficiálně vznikl teprve v lednu letošního roku.Jak vyplynulo ze zprávy
Kellnerova PPF a Generali vytvořily společný podnik (iDnes, vem – 17.01.2008) došlo ke spojení PPF Group s Generali a vytvoření podniku Generali PPF Holding teprve 17. ledna, po obdržení potřebných regulativních povolení. Evropská komise schválila vznik konglomerátu už v prosinci.
"Jednomyslně jsme se dohodli na tom, že budeme operativně řídit holdingové aktivity z Prahy. Legislativní a podnikatelské prostředí v České republice se v poslední době podstatně zlepšilo, a tím se vytvořily příznivé podmínky pro mezinárodní holdingové společnosti a řízení jejich operací ve střední a východní Evropě," řekl generální ředitel Generali PPF Holding Ladislav Bartoníček.Pojišťovací skupina bude mít přibližně devět milionů klientů a ze zpočátku chce podnikat ve dvanácti zemích střední a východní Evropy. Cílem přitom je dostat se na vedoucí pozici na rychle rostoucích pojistných trzích střední a východní Evropy.
Napsal(a): David Kozák v 9:42
|
Komentáře (0)
|
Trvalý odkaz
0 komentářů:
Přidat komentář
Odkaz na tento příspěvek:
Vytvořte odkaz
<< Na úvodní stránku