Lyžování v zahraničí: Češi nejčastěji zapomínají na pojištění odpovědnosti

Lyžařská sezona se naplno rozjíždí a první čeští lyžaři se už chystají do Alp. Kromě kvalitního lyžařského vybavení by však neměli zapomínat ani na opatrnost na svahu a také správné pojištění, které je ochrání v různých situacích. Na co by si při sjednání cestovního pojištění a pojištění odpovědnosti měli dávat pozor?

Blankytná obloha, velký výběr sjezdovek a žádné fronty. To jsou hlavní důvody, kvůli kterým čeští lyžaři vyrážejí za sportovními zážitky do zahraničí. Většina z nich si z dovolené v Alpách přiveze krásné zážitky, hory ale dokážou připravit i vzpomínky méně pěkné. Stačí malý okamžik a může dojít k úrazu, ať už vašemu nebo někoho z blízkých. Zatímco zkažený zážitek z dovolené a poškození lyžařského vybavení jsou mrzuté, důsledky vážného zranění vám jen tak něco nenahradí.  

Cestovní pojištění je samozřejmostí

Zatímco dříve Češi často vyráželi za hranice lyžovat bez cestovního pojištění, dnes je už víceméně samozřejmostí. Přestali se tak spoléhat jen na evropský průkaz zdravotního pojištění a jsou zodpovědnější. „Čeští lyžaři si uvědomují důsledky, které je čekají, pokud by došlo na zahraničních svazích k úrazu a pojištění by nebyli. Částky, které musí za lékařské ošetření nebo třeba přepravu vrtulníkem platit, jsou totiž opravdu vysoké,“ popisuje produktová manažerka Slavia pojišťovny Vanda Kýpeť. Mezi nejčastější úrazy českých lyžařů za hranicemi země se počítají především vymknuté kotníky, zlomené horní a dolní končetiny s komplikacemi, poranění měkkých tkání kolene nebo pohmožděniny a odřeniny. „Nejvíce pojistných případů v rámci cestovního pojištění registrujeme v průběhu zimních měsíců v Rakousku, Itálii a Francii, dále pak také na Slovensku,“ upřesňuje Vanda Kýpeť.Nesprávné pojištění, nízké limity a alkohol

Mezi nejčastější chyby při sjednávání cestovní pojištění pro lyžování v zahraničí patří především špatná varianta pojištění. „Často se stává, že si lyžaři sjednají základní variantu cestovního pojištění, na horách se ale pak věnují rizikovým sportům, lyžují mimo sjezdovky a pohybují se mimo vyznačené trasy. Dokonce jsme setkali s případem, kdy lyžaři sjížděli na saních ledové koryto. Pro takové případy samozřejmě není základní varianta cestovního pojištěná určená,“ upozorňuje Vanda Kýpeť.

Klienti také často nedávají pozor a uzavřou cestovní pojištění s nízkými limity. Pokud následně dojde k úrazu, který je finančně nákladný z hlediska lékařské péče či speciálního transportu, pojistka Pojistka - Písemné potvrzení pojistitele o uzavření ... Vícejim celé ošetření nepokryje. V neposlední řadě je chybou také nepozornost při čtení pojistných podmínek. „Týká se to například případu, kdy lyžař na sjezdovce požije alkohol, právě taková situace bývá uváděna ve výlukách. Znamená to, že pokud dojde k nehodě pod vlivem alkoholu, pojišťovna vám může pojistné Pojistné - Úplata za soukromé pojištění. ... Víceplnění krátit anebo také zcela odmítnout,“ upozorňuje Vanda Kýpeť.

Na pojištění odpovědnosti zapomínáme

Velmi často také Češi vycestují do zahraničí za sportem bez pojištění odpovědnosti. To bývá zpravidla součástí cestovního pojištění, není tomu tak ale vždy a stejně jako v případě cestovního pojištění je třeba věnovat pozornost nastaveným limitům. Zatímco cestovní pojištění poslouží tehdy, když se úraz stane samotnému pojištěnému, pojištění odpovědnosti lyžaře chrání v případech, kdy způsobí škodu někomu jinému, ať už fyzickou nebo majetkovou. V takových případech je poškozený Poškozený - Osoba, která utrpěla škodu na ... Víceoprávněn domáhat se bolestnéBolestné - Dávka, která se poskytuje v ... Víceho, náhrady za poškozené vybavení, úhradu léčby i kompenzace za ušlý zisk. „Pokud v takovém případě nebude mít lyžař sjednané pojištění odpovědnosti, veškeré náklady musí uhradit ze svého,“ upozorňuje Vanda Kýpeť.

 

Víte, jak postupovat, pokud v zahraničí potřebujete lékařskou pomoc a máte sjednané cestovní pojištění?

• V případě úrazu nebo nemoci v zahraničí co nejdříve kontaktujte asistenční službu, která je v českém jazyce k dispozici 24 hodin denně.

• Operátor asistenční služby vám vyhledá nejbližší vhodné zdravotnické zařízení.
• Pojišťovna poskytne garanci platby, takže s největší pravděpodobností nebudete muset za zdravotnické ošetření nic doplácet.

Asistenční služba Asistenční služba - Pomoc poskytovaná osobám, které se dostanou ... Vícezprostředkuje konzultaci s českým lékařem, dohled nad způsobem léčby a bude také v kontaktu s vašimi nejbližšími.
• Pojišťovna v případě potřeby zorganizuje váš návrat do ČR (převoz sanitkou nebo vrtulníkem).

• Pokud bude třeba uhradit některé poplatky v hotovosti, pečlivě si uschovejte všechny doklady a lékařské zprávy.

• Po návratu do ČR kontaktujte vaši pojišťovnu, která vám uhradí nezbytné výlohy spojené s úrazem či nemocí.

Diskuse: žádné komentáře

Žádný komentář

Pro přispívání musíte být zaregistrováni a přihlášeni. Přihlásit se .

Pojištění
pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Nabídka pojištění

Pojištění
pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým.
Připravte se na životní zkoušky.

Nabídka pojištění

377 970 704

Potřebujete poradit?

Napište nám

  • Medica pojištění
  • Pojištění odpovědnosti
  • Pojištění podnikatelů
  • Pojištění domácnosti a domu
  • Pojištění úrazu
  • Pojištění osob
  • Pojištění auta
  • Pojištění kybernetických rizik
  • Pomoc s orientací ve světě pojišťovnictví
  • Pojištění lékaren a zdravotních zařízení
Rozšiřte náš tým