Rozšiřte náš tým

Kariérní řád

Kariérní řád jasně definuje podmínky pro postup v kariéře, tedy pro přechod na vyšší pozici. Současně jednotlivé pozice popisuje také z hlediska jejich náplně – znalostní i organizačně-manažerské.

Administrativní pozice

Reprezentant asistent

Nejnižší kariérní pozice je určena pro začínající spolupracovníky, kteří ještě nesplnili odborné a legislativní podmínky pro vykonávání samostatné práce, ale chtějí se již zapojit do práce. Reprezentant asistent není připraven samostatně připravovat návrhy pojistných produktů, má však základní znalosti potřebné pro oslovování potenciálních zákazníků. A z uzavřených obchodů, při jejichž realizaci samozřejmě asistuje a tím se přímo v praxi dále vzdělává, jsou mu vypláceny provize.

Tato pozice je vhodná také pro spolupracovníky, kteří chtějí nabízet pojištění svým zákazníkům, ale nechtějí se vzdělávat v pojišťovnictví, případně nesplňují podmínky pro získání oprávnění k poskytování pojišťovacích služeb.

Obchodní pozice

Reprezentant junior

Na juniorní pozici může postoupit pouze spolupracovník, který v souladu s platnou legislativou získá oprávnění k samostatné práci a současně interně prokáže potřebnou kvalifikaci a znalost produktů. Díky splnění těchto podmínek může samostatně připravovat pojistné smlouvy ve vybraných typech pojištění a získávat podklady pro další typy pojištění, které následně zpracovává s určeným specialistou a postupně se tak v praxi seznamuje se složitějšími pojistnými produkty.

Úkolem reprezentanta juniora je především obchod.

Reprezentant senior

Seniorní pozice naznačuje, že pracovník, který ji zastává, již má dost zkušeností na to, aby se o svého klienta postaral kompletně. I pro reprezentanty seniory jsou samozřejmě kdykoli k dispozici specialisté, nicméně pro postup na tuto pozici musí pracovník prokázat znalost většiny produktů v nabídce firmy a je tedy připraven zajistit pro své klienty veškerý potřebný servis.

Reprezentant senior by se měl v ideální situaci stát také manažerem, který své znalosti a zkušenosti předává svým spolupracovníkům a může si tak začít postupně budovat svůj tým, o který se bude kompletně starat a řídit jej s podporou Generálního reprezentanta.

Pokud spolupracovník nechce roli manažera vykonávat, nenutíme ho k tomu. Tato volba je ponechána na rozhodnutí každého podle jeho pocitů a schopností.

Generální reprezentant

Na tuto pozici postupují nejlepší obchodníci a také úspěšní manažeři z řad spolupracovníků. Jde – jak název napovídá – o skutečně významnou pozici a spolupracovníci, kteří byli povýšeni na pozici generálních reprezentantů, hrají velmi významnou roli z hlediska obchodu, ale také strategického plánování a směřování firmy.

Pozici generálního reprezentanta by bylo možné zařadit mezi manažerské, jde však současně o nejvyšší post, na který mohou dosáhnout obchodníci bez vlastního týmu. Proto patří stále do obchodních pozic. I když od generálního reprezentanta očekáváme, že se bude více věnovat řízení, než samostatné obchodní práci.

Manažerské pozice

Oblastní ředitel

Nejvyšší pozice v kariérním řádu je určena pro úspěšné obchodníky a manažery s vlastním týmem. Jak název napovídá, jde o post, na kterém již pracovník primárně řídí svůj tým, potažmo vlastním spolupracovníkům pomáhá s budováním týmů, vzděláváním, motivací a dalšími nezbytnými aktivitami.

Jako oblastní ředitelé se spolupracovníci aktivně podílejí na řízení firmy a spolupracují při určování strategie dalšího vývoje a plánování.

 

Chcete-li vědět více, využijte náš kontaktní formulář, zeptejte se nás.

23.04. 2019

© Vítovec corp. a.s.