Rozšiřte náš tým

Striktní balíčky od pojišťoven, nebo vlastní výběr jednotlivých rizik? Slavia pojišťovna nabízí klientům možnost volby

Ber vše, nebo nech být. Anebo si vyber jenom to, co konkrétně potřebuješ. Tak by se dal stručně charakterizovat rozdíl v současné nabídce pojišťoven. Záleží na tom, zda jejich produkty mají podobu balíčkovou nebo modulární. Zatímco v prvním případě jsou totiž jednotlivá rizika umístěna do zcela konkrétních a neměnných balíčků, ve druhém sice také vycházejí z určitých konkrétních variant, ale přitom stále klientům umožňují velmi rychlý vlastní výběr toho, co skutečně chtějí mít pojištěním kryté. Touto cestou nabízí své produkty Slavia pojišťovna.

„Je to podobné, jako kdybyste si chtěli objednat v restauraci jídlo a číšník by Vám sdělil, že ačkoliv nemáte rádi hořčici, bez ní Vám jídlo z meníčka přinést nemůže,“ vysvětluje produktový ředitel Slavia pojišťovny Ladislav Bělina.

Máte-li například dům se šikmou sedlovou střechou na vrcholku kopce a kolem není žádný vodní tok, riziko tíhy sněhu a záplavy vám zřejmě nehrozí. Můžete však mít strach ze zlodějů. Jenže, jak to udělat, když součástí pevně definovaného balíčku je krádež v nerozlučném spojení se záplavou a tíhou sněhu? „Ve Slavii si prostě zvolíte nejbližší možnou variantu a tu si pak ještě vyladíte přesně podle své představy,“ říká Bělina. Na internetu si v rámci volby přidáváte nebo ubíráte rizika, až si vytvoříte přesně takovou pojistnou ochranu, kterou chcete Vy, a nikoliv kterou Vám někdo vnucuje.

Podobně má Slavia řešené i autopojištění a cestovní pojištění. Motoristé mají pro lepší přehlednost k dispozici tři základní verze, které si pak vymodelují doplňkovým pojištěním a připojištěním. Nejde tedy o striktní a neměnnou volbu mezi nejjednodušší, prostředí a zcela vytuněnou variantou, ale o možnost přidávat si pouze ta rizika, která potřebujete mít krytá.

K základní variantě, obsahující pouze povinné ručení, není např. problém připojistit si pouze skla či střet se zvěří.

U cestovního pojištění je rozdíl mezi tím, zda jedete pouze na nákup do sousední země anebo na několikatýdenní dovolenou k moři. A tak si u Slavie můžete stejně lehce namodelovat krátkodobou asistenci u cesty autem, nebo třeba leteckou asistenci, která Vám vyhledá, jakým spojením je možné pokračovat v cestě, zajistí stravu a hotel a vymůže za Vás i odškodnění za zpoždění nebo zrušení letu. A kdo už v cizině někdy přišel o doklady, může si zvolit službu, která mu pomůže i při řešení tohoto problému.

Zdroj: Slavia pojišťovna

23.06. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.