Rozšiřte náš tým

UNIQA hlavním partnerem Speciální zimní olympiády 2017

Evropský koncern UNIQA Insurance Group je hlavním partnerem Speciálních her zimní olympiády 2017, které začnou zítra v Rakousku. Jde o jednu z největších světových akcí pro lidi s mentálním postižením. Do Schladmingu, Ramsau a Grazu se vypraví na 2 700 sportovců ze 107 zemí světa. UNIQA podporuje tuto událost nejen finančně, ale také dobrovolnicky – vysílá do dějiště na 200 svých zaměstnanců, aby pomohli zdárnému průběhu akce.

Speciální Olympijské hry se konají jednou za dva roky. Letos je bude hostit v termínu 14. – 25. března Rakousko, které je uspořádalo rovněž před čtrnácti lety. Vedle téměř tří tisícovek sportovců se do Rakouska chystá na 1100 trenérů a funkcionářů a také 3 000 dobrovolníků. Sportovci budou soutěžit celkem v devíti disciplínách, mimo jiné v krasobruslení, rychlobruslení, v hokeji, floorbalu nebo v alpských i severských lyžařských disciplínách. Účastníky čekají klasické součásti programu jako na každé olympiádě – slavnostní zahájení i ukončení her a medailové ceremoniály. Kromě sportu jsou připraveny i kulturní akce a zdravotní vzdělávací programy a tréninky.

Z České republiky odjíždí reprezentační výprava zítra dopoledne. Je tvořena více než třiceti sportovci, dále trenéry a pomocníky na podporu družstva. Čeští sportovci absolvovali v lednu přípravné soustředění v Krkonoších na Pomezních Boudách.

UNIQA podporuje akci i na sociálních sítích a na speciální webové stránce, kde umisťuje i podpůrné zdravice sportovců, s nimiž celoročně spolupracuje jako hlavní partner. Z České republiky Speciální zimní olympiádu pozdravili například Štěpánka Hilgertová a Jiří Prskavec.

  • http://www.make2017better.at
  • https://www.make2017better.at/de/blog/jiri-prskavec-sowwg-2017
  • https://www.make2017better.at/de/blog/olympiasiegerin-stepanka-hilgertova-ueber-die-sowwg-2017

Koncern UNIQA Insurance Group se dlouhodobě angažuje ve sportovním marketingu, například v alpském lyžování (Rakousko, Slovensko), vodním slalomu a volejbalu (Česká republika), házené nebo ve vodním pólu (Maďarsko, Srbsko).

15.04. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.