Rozšiřte náš tým

Aegon spustil asistenční portál Péče.cz

Pomůže zorientovat se v problematice dlouhodobé péče, možnostech jejího financování i s vyhledáním vhodných služeb.

Stránky Péče.cz byly vytvořeny pro všechny, kteří hledají informace o problematice dlouhodobé péče a o jejím financování. Chtějí pomáhat lidem ve složité životní situaci a ulehčit jim cestu ke zjišťování potřebných údajů. V České republice žije až 330 tisíc lidí, kteří jsou odkázáni na dlouhodobou péči, a vinou stárnutí populace bude tento počet narůstat. Bohužel však, dokud situace člověka nepotká na vlastní kůži, málokdy ví, jaké jsou možnosti pomoci.

„Cílem našich stránek Péče.cz bylo shromáždit informace o dlouhodobé péči na jedno místo, aby lidé, kteří řeší takto závažný problém, nemuseli ještě složitě hledat informace po úřadech a jiných institucích. Obsahuje v přehledné formě základní údaje o příspěvcích na péči. Uživatelé si zde mají možnost vyhledat, jestli mají na příspěvek nárok, kde jej mohou získat, kolik takový příspěvek činí, na co vše jej lze využívat,“ vysvětluje jeden z tvůrců stránek Martin Turek a dodává: „Pokud lidé na stránkách nenajdou to, co potřebují. Nabízí jim portál možnost poradit se prostřednictvím online poradny s odborníkem.“

Portál péče.cz umožňuje také vyhledávání vhodných služeb. V přehledném katalogu si mohou návštěvníci stránek vyhledat specializovaná zařízení či odborné služby v jejich okolí. Najdou zde jak seznamy domovů pro seniory, tak i například nabídky domácího ošetřování či služby jako je pomoc s nákupem či odvoz k lékaři.

Katalog představuje možnosti i pro poskytovatele těchto služeb, kteří na stránky budou moci své nabídky vkládat.

12.07. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.