Rozšiřte náš tým

Allianz bude po víkendové vichřici klientům platit kolem deseti milionů korun

Po víkendové vichřici už klienti oznámili Allianz přes 500 pojistných událostí a s dalšími stovkami se pojišťovně v následujících dnech zřejmě ještě ozvou. Za rozmary počasí zaplatí Allianz kolem 10 milionů korun. Tato částka ale nemusí být konečná.

Nejčastějšími škodami jsou zničené střechy, spadlé stromy, větve a střešní tašky, dopadající na projíždějící či zaparkovaná auta. Silný vítr také rozbíjel okna, ploty a devastoval okrasné keře na zahradách. I tentokrát se v soupisu poškozených předmětů objevilo několik zahradních trampolín.

Klientům doporučujeme v první řadě vše nafotit a poté ihned začít uklízet. Jde především o to, aby se jim škoda nezvyšovala. Mohou-li tedy odkrytou střechu alespoň provizorně přikrýt plachtou, nechť to udělají. Tyto záchranné práce pak budou součástí pojistného plnění. A souběžně s tím by měli co nejdříve oznámit pojistnou událost i našemu Klientskému centru na telefon 241 170 000.

První vlna telefonátů začala už dnes ráno a počet volajících nebo mailujících nepolevoval ani po celý den. Normálně zavolá během pondělí do Allianz kolem 1200 lidí. Jenom dnes dopoledne jich ale už byla tisícovka.

13.04. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.