Rozšiřte náš tým

Allianz přichází s novým pojištěním. Týká se řešení osobních bankrotů.

Allianz pojišťovna vytvořila zbrusu nový produkt pojištění profesní odpovědnosti pro akreditované osoby v oblasti oddlužení. Reaguje tak na novelu insolvenčního zákona, která začne platit od 1. července 2017. Pojištění profesní odpovědnosti Allianz nabízí jak samostatně, tak i jako součást profesní odpovědnosti poskytovatele sociálních služeb.

Od začátku července se budou moci řešením osobních bankrotů zabývat pouze ti, kteří k tomu získají akreditaci ministerstva spravedlnosti. Doklad o sjednání této odpovědnostní pojistky bude jednou z podmínek k udělení akreditace. V minulosti totiž v této oblasti působilo kromě notářů a advokátů i mnoho těch, kteří si z ní – na úkor zadlužených – udělali doslova zlatý důl.

Z osobního bankrotu by se tak měla stát pouze sociální služba bez neúměrně vysokých poplatků. Ti, kdo ji budou poskytovat, už nově nesmí od dlužníků požadovat vůbec žádné poplatky a navíc jim budou garantovat, že jsou kryti pojištěním. Jeho minimální limit plnění je jeden milion korun, ale může dosáhnout až pěti milionů korun. Pořídit lze tuto pojistku již od 2 tisíc korun ročně.

25.06. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.