Rozšiřte náš tým

Allianz připravila novinku pro cyklisty, mohou mít asistenci jako motoristé

S příchodem jara začíná sezóna cyklistů. Cyklistika je v České republice druhým nejoblíbenějším sportem hned po fotbalu. Jízdních kol se každým rokem prodá mnohem více, než osobních automobilů. Bohužel, i při běžné cyklistice ale dochází k defektům a nehodám. Allianz proto přišla s novinkou. Cyklisté mohou v rámci pojištění DOMOV získat podobné asistenční služby, jako mají motoristé.

Jízdní kolo se stalo běžnou součástí našich životů. Mnoho lidí si už neumí bez tohoto dopravního prostředku své dny volna vůbec představit. Rostoucí počet cyklistů ale vede rovněž k růstu dopravních nehod. Loni se podle policejních statistik na kole zranilo 3690 lidí, což představuje velký meziroční nárůst. Jejich skutečný počet může být ještě mnohonásobně vyšší, neboť statistika hovoří pouze o kolizích, které vyšetřovala Policie ČR. O defektech či zranění cyklistů, kteří potřebovali cizí pomoc, se v ní už nic nedočtete.

„Sjednáním Allianz DOMOVA může klient získat nejenom asistenční pomoc pro cyklisty, ale například i právní ochranu, nebo IT asistenci a další služby,“ říká produktová specialistka Allianz Hana Lafatová. „Asistenční služba ale nenahrazuje první pomoc cyklistům, v případě úrazů je třeba se vždy obracet na záchranné složky,“ dodává.

Asistence pro cyklisty se vztahuje nejen na případnou nehodu, ale rovněž na situaci, kdy se kolo stane nepojízdným. „V praxi to vypadá tak, že cyklista, který má nárok na asistenci, zavolá na naši linku a my mu zajistíme odvoz pro něj i jeho kolo do místa nejbližší opravny kol nebo na místo, které si sám určí. Třeba k jeho automobilu, který nechal zaparkovaný ve vzdálenějším městě,“ upřesňuje Hana Lafatová. Pojistit přitom lze nejen jednotlivce. Lidé mohou tímto způsobem zabezpečit i celou svoji rodinu.

24.05. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.