Rozšiřte náš tým

Allianz vylepšila Průvodce sledováním stavu škody o povinné ručení

Allianz na konci loňského roku spustila Průvodce sledováním stavu vyřízení škod u havarijního pojištění a nyní jej rozšířila i pro pojistné události z povinného ručení. Klienti tak mají snadný přehled o všech krocích, které souvisejí s náhradou škody a navíc mohou hodnotit i svoji spokojenost. Ke konci března to využilo již téměř 2000 z nich a průměrně dali pojišťovně 4,6 hvězdiček z 5.

„V praxi to funguje tak, že majitel poškozeného vozidla obdrží e-mail nebo SMS s unikátním odkazem na stránku tohoto Průvodce,“ vysvětluje ředitel Market Managementu Allianz pojišťovny Jan Andrijko. „Dostává tak informace o vyřizování škody, kterou pojišťovně oznámil a může touto cestou také nahrávat potřebné dokumenty, jako je řidičský nebo technický průkaz, či například záznam o dopravní nehodě. Má tak přehled o právě probíhající opravě a především o termínu, kdy si může vozidlo ze servisu vyzvednout. Pokud si vybere opravu rozpočtem, dozví se, kdy mu pojišťovna odešle peníze na účet,“ dodává Andrijko.


V posledním kroku této služby je veřejné pětihvězdičkové hodnocení nejenom služeb Allianz, ale samostatně také služeb opraven, do kterých Allianz směřuje své zákazníky. Posledně jmenované ohlasy umožňují pojišťovně získávat informace o kvalitě servisů, se kterými spolupracuje a servisům zase zvyšovat svoji kvalitu.

Oproti událostem u havarijního pojištění se u povinného ručení může jedna škoda rozpadat na více dílčích škod, tedy i více poškozených, a každá z nich pak dostane své číslo a svůj odkaz na sledování stavu vyřízení. V případě pojistné události z povinného ručení nebude Allianz odkaz na sledování posílat pojištěnému, ale jenom poškozeným.

01.10. 2023

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.