Rozšiřte náš tým

Aplikace Super Zoubek pro zábavné čištění zubů dětí

ERGO pojišťovna, která působí také v oblasti komerčního zdravotního pojištění, ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra ČR přichází na trh se zábavnou aplikací na podporu prevence zubního kazu.  Unikátní mobilní hra učí děti správně si čistit zuby a podporuje jejich pravidelnou péči o chrup.

„Nejde jen o počítání času potřebného pro samotné čištění, ale o interaktivní systém, který motivuje a odměňuje děti za správné čištění. Zábavným způsobem k tomu využívá moderní techniku, což děti i rodiče v dnešní době velmi oceňují a my tak chceme využít nadšení dětí pro elektroniku pro správnou věc,“ říká Pavel Šuranský, člen představenstva ERGO pojišťovny.

Čištění zubů nepatří mezi oblíbené činnosti. To se může změnit díky aplikaci, která využívá klasické zábavní prvky a vede děti krok po kroku k cíli – čistým zubům a získání odměny. Hrou provází virtuální mistr v čištění zoubků (kovboj, víla nebo včelka), který nejprve ukáže správný postup čištění na návodném videu. Následuje skutečná hra, v níž jde o odstranění příšerek, které se na zubech usídlily.

Dítě si telefon nastaví tak, aby přední kamera snímala pohyb kartáčku a zároveň ukazovala, kde se postupně objevují příšerky, které je třeba vyčistit. Vše probíhá v jasném pořadí a dítě si tak nenásilnou formou vštěpuje správný návyk čištění. Hra končí po uplynutí 3 minut signálem a udělením hvězdičky. Cílem je získat 5 hvězdiček, za které se odemkne nová odměna ve formě obrázku a zvuku. Dítě se tak může „pročistit“ k lepším odměnám.

Součástí aplikace je i krátké shrnutí zásad správné péče o zuby. Rodiče se v něm dozví pár zajímavých informací o dentálních pomůckách, obsahu fluoru v zubních pastách nebo třeba použití zubní nitě.

Aplikace Super Zoubek je pro český trh vyvinuta ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra ČR. ZP MV ČR je největší zaměstnaneckou zdravotní pojišťovnou v zemi. Zajišťuje zdravotní péči pro více než 1,3 milionu klientů s důrazem na podporu preventivních programů. „Péči o chrup považujeme zvláště u dětí za velmi důležitou. Díky správným návykům předejdou mnohdy zbytečným komplikacím, útrpným bolestem a tím pádem následně v dospělosti i výdajům nemalých finančních prostředků za náhrady zubů a podobně. Proto jsme kromě projektu Super Zoubek přišli letos i s nabídkou příspěvku z fondu prevence pro děti od 3 do 15 let až do výše 600 Kč na dentální hygienu včetně nácviku u registrované dentální hygienistky,“ dodává k tomu generální ředitel ZP MV ČR David Kostka.

Aplikace Super Zoubek je zdarma ke stažení ve verzi pro Android a iOS.

24.07. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.