Rozšiřte náš tým

Cestovní pojištění jen s připojištěním odpovědnosti

Připojištění odpovědnosti v rámci cestovního pojištění pro klienty ERGO pojišťovny nabývá na významu. Jak vyplývá z jejích statistik, právě tato položka zaznamenala za poslední zimní sezonu největší nárůst v objemu pojistného plnění. Celkový počet škod z cestovního pojištění se přitom meziročně téměř nezměnil.

Ačkoliv objemem samozřejmě u cestovního pojištění zůstávají největší položkou vyplácené škody z léčebných výloh následkem nemocí nebo úrazů, letos největší nárůst škod v zimní sezoně ERGO pojišťovna zaznamenala z připojištění odpovědnosti. Konkrétně s  meziročním navýšením o 65 %.  Poměr hlášených škod z nemocí a úrazů přitom zůstal téměř identický se stejným obdobím loňského roku. Vzhledem k zimnímu období bylo tradičně množství úrazů hlášeno především z lyžařských středisek, což letos tvoří více než třetinu všech případů.

Zatímco celkový počet škod byl v ERGO pojišťovně skoro stejný, objem pojistného plnění vzrostl tentokrát téměř o třetinu a průměrná výše jedné škody pak o více než čtvrtinu. To odpovídá trendu rostoucích nákladů za zdravotní péči v zahraničí i nárokům klientů na kvalitní péči.

Že se rozhodně nevyplatí zapomínat na uzavření cestovního pojištění, ukazuje například největší škoda, kterou ERGO pojišťovna za poslední zimní období eviduje. Náklady na nutnou operaci po zranění se v tomto případě podle předběžných odhadů vyšplhají až na cca 1,25 milionu korun. To je rozhodně částka, s níž nikdo v domácím rozpočtu nepočítá. A nejedná se přitom o žádný úraz při sportu či adrenalinových aktivitách, ale o zdánlivě „obyčejný“ pád ze schodů.

Naopak u zmíněného připojištění odpovědnosti docházelo k méně dramatickým případům a mezi typické škody tak patří například rozbité zrcadlo či jiné poškozené vybavení v hotelovém pokoji nebo třeba ztráta klíčů od ubytovacího zařízení.

23.06. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.