Rozšiřte náš tým

Cestovní pojištění nyní zcela nově!

Léto je v plném proudu a mnozí z nás už se těší, až si v klidu odpočinou na vytoužené dovolené. Pokud míříte za hranice a chcete svá prázdninová dobrodružství prožít opravdu v pohodě, vyplatí se před odjezdem uzavřít cestovní pojištění. Slavia pojišťovna je po pečlivém zvážení všech zkušeností i námětů od klientů přichystala ve zcela novém kabátě.

„Cestovní pojištění je především v této části roku důležitý produkt naší pojišťovny, proto jsme mu věnovali maximální pozornost a vyšli vstříc všem našim věrným klientům i těm, kteří teprve uvažují, že se pojistí. Naše prioritní pozornost pak patřila léčebným výlohám, které tvoří většinu pojistných plnění. V případě, že totiž cestovní pojištění nemáte a během dovolené v zahraničí musíte vyhledat lékařskou pomoc, může po vás zahraniční zdravotní zařízení vyžadovat částku, která citelně naruší rozpočet vaší domácnosti,“ říká Václav Geletič, produktový manažer Slavia pojišťovny.

Pojištění na míru všem

Stále se najde mnoho Čechů, kteří se domnívají, že je bezpečně ochrání veřejné zdravotní pojištění platné v rámci EU. Jako občané ČR sice máme ve většině států Evropy nárok na zdravotnické služby, je však dobré si uvědomit, že toto pojištění nepokrývá spoluúčast, poplatky, nákup léků nebo stomatologická ošetření a další náklady. „Nové Cestovní pojištění Slavia poskytuje krátkodobé smluvní pojištění léčebných výloh a stejně tak úhradu stomatologického ošetření. Limit léčebných výloh se liší s ohledem na zvolený balíček pojištění. Můžete si vybrat z limitů 3,5 mil., 5 mil. a 10 mil. Kč. Skutečně, až do takové výše se mohou náklady na léčbu v cizině vyšplhat! Pokud jde o stomatologická ošetření, hradíme je v nejvyšší nabízené variantě ALL IN až do 15 tisíc,“ uvádí Václav Geletič s tím, že například nabídka Léto je řešena tak, že zákazník má hrazeno pojištění odpovědnosti do výše 1 milionu, úrazové do 200 tisíc, ztrátu či poškození zavazadel do 15 tisíc, riziko letu do 5 tisíc a nevyužití dovolené do výše 10 tisíc korun. Při ztrátě dokladů pojištěnci náleží – a totéž platí u  dalších dvou balíčků, úhrada v rámci volitelného limitu.

Co nás může potkat?

Nejvíce plnění v rámci cestovního pojištění eviduje Slavia pojišťovna během letních měsíců v Chorvatsku, Turecku a Bulharsku. „Zajímavé také je, že Češi se častěji zapomínají pojistit, když odjíždějí na Slovensko. Podle našich podkladů patří mezi nejčastější zdravotní komplikace, se kterými čeští turisté vyhledají lékařskou pomoc, zažívací problémy, úrazy a komplikace spadající do ordinací ORL. Mezi zcela běžné případy patří nevolnosti, evidujeme množství pohmožděnin a zlomenin, zejména u dětí pak záněty středního ucha; často se vyskytují i alergické reakce, popálení kůže nebo úpaly. Vážnější případy jsou často spojeny se sportem, jízdou na kole nebo vodními radovánkami, náklady se pak mohou vyšplhat až do stovek tisíc a v případě transportu zraněného z těžko přístupného terénu až do milionů korun,“ komentoval zkušenosti pojišťovny Václav Geletič. Doplnil ještě, že v případě opakované cesty do zahraničí, a to i pracovní, je možné si vybrat roční smlouvu, kterou tento produkt výhodně nabízí. Jakmile si pořídíte tento druh pojištění, nemusíte myslet před jakoukoliv cestou na to, zda a jak dobře jste pojištěni a můžete bez obav vyjet za hranice. „Často opomíjenou součástí pojištění do zahraničí je pojištění odpovědnosti. Kryje škody, nejčastěji rozbití věci, k němuž došlo například nešťastnou náhodou nebo naší lehkou nešikovností. Pomáhá nám i v případě, způsobíme-li někomu újmu na zdraví,“ dodal Václav Geletič.

Vše pohodlně a bez papírování

Nové Cestovní pojištění Slavia si můžete sjednat, aniž byste museli navštívit pobočku či sjednávat si schůzku s pracovníkem pojišťovny. „Smlouva vzniká zaplacením a veškeré doklady odcházejí klientovi přímo do e-mailové schránky okamžitě po sjednání smlouvy. Nikdo se také nemusí bát, že zapomene zaplatit pojistné. Sami jej na splatnost upozorníme prostřednictvím textové zprávy do mobilního telefonu či e-mailem. V případě Ročního pojištění pak existuje i možnost tzv. přenosného pojištění, kdy lze pojištění převést na jinou osobu – stačí jen tento záměr pojišťovně včas nahlásit. Všechny nabídky jsme přehledně rozdělili do věkových kategorií tak, aby jednotlivé druhy byly připraveny přesně pro předpokládané zájmy pojištěnců. Tak nabízíme pojištění pro dítě do 18 let, dospělé do 70 let, seniorům nad 70 let a zvýhodněné pojistné pro rodinu, tedy 2 dospělé a 1 až 3 děti,“ informoval Vladislav Geletič. Nové Cestovní pojištění také zahrnuje různé typy cest – turistickou, pracovní administrativní a také pracovní manuální.

Informace k pojištění

Varianta Limit Poznámka
Léčebné výlohy 3,5 mil., 5 mil. a 10 mil. Kč Úraz nebo akutní onemocnění. Náklady na opatrovníka.
 

Stomatologická péče

 

5 tis. a 15 tis. Kč

 

Součástí léčebných výloh.

 

Pojištění odpovědnosti

 

1 mil., 2 mil. a 6 mil. Kč

 

Pro škodu na majetku, zdraví a nemajetkovou újmu.

Úrazové pojištění 200 tis., 400 tis. a 600 tis. Kč Pro případ smrti, invalidity nebo trvalých následků a zničení sportovního vybavení v důsledku úrazu.
Zavazadla 15/15 tis., 15/30 tis. a 15/60 tis. Kč Limit na 1 věc/limit celkem.
Ztráta dokladů 5 tis. a 10 tis. Kč Ztráta, zničení nebo odcizení dokladů nezbytných pro návrat do ČR. Limit dle zvolené cílové země.
Rizika letu 5 tis. a 10 tis. Kč Zpoždění nebo zmeškání letu a zpoždění zavazadel. Limit dle zvolené cílové země.
Nevyužití dovolené 5 tis., 10 tis. a 15 tis. Kč Úmrtí blízkých příbuzných, vážné poškození bytu (domu), hospitalizace, přírodní katastrofa. Limit dle zvolené cílové země.
Storno cesty 80 % stornopoplatku (max. 50 tis. Kč) Limit na osobu a vztahuje se na služby ubytování a přepravy. Úmrtí blízkých příbuzných, vážné poškození bytu (domu), hospitalizace, přírodní katastrofa.
Náklady na veterinární léčbu 5 tis., 15 tis. a 30 tis. Kč Určeno pro psy ve stáří od 6 měsíců do 8 let a pro kočky od 6 měsíců do 10 let. Limit dle zvolené cílové země.
Krátkodobé pojištění domácnosti 150 tis. Kč Způsobené krádeží vloupáním.

Platnost max. 60 dní.

 

Autoasistence na dovolenou

 

Rozsah ve VPP

 

Určeno pro osobní automobil a motocykl.

Platnost max. 15 dní.

 

 

21.02. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.