Rozšiřte náš tým

Chráníte svůj majetek i během letní dovolené?

S blížícím se létem přichází otázka, jak vhodně zabezpečit svůj majetek během období, kdy hodně lidí vyráží na prázdniny. Ať už se chystáte kamkoliv, Allianz pojišťovna připravila několik tipů, které vám pomohou ke klidné letní dovolené bez nepříjemných překvapení po návratu domů.

Foto: Kara Eads (Unsplash)

Jedním z nejrizikovějších faktorů jsou otevřená okna. Je důležité myslet na to, že i okna otevřená na mikroventilaci zlodějům ulehčují cestu dovnitř. Mít zavřená okna se rozhodně vyplatí nejen jako prevence proti zlodějům, ale i jako ochrana před vytopeným interiérem (přívalové deště umí potrápit) či nezvanou zvířecí návštěvou.

Dalším důležitým pravidlem před odcestováním na dovolenou by měl být uzavřený přívod vody. Je to velmi dobré preventivní opatření před většími škodami, které může způsobit prasklé potrubí.

Škody, způsobené vodovodní havárií, jsou u pojištění majetku jedním z nejčastějších problémů, které řešíme,“ říká Ing. Miloš Bednář, manažer oddělení likvidace pojistných událostí z Allianz pojišťovny.

Podle údajů České asociace pojišťoven byly vodovodní škody druhou nejčastější škodou z pojištění majetku (prvenství v loňském roce zaujímaly škody způsobené vichřicí).  Toto pořadí potvrzuje i Allianz pojišťovna, která v loňském roce řešila více než 6 000 těchto škod a vyplatila pojistné plnění přesahující 168 milionů korun. 

Pozor na požár, může vzniknout, i když doma nikdo není

Nenechávat elektronická zařízení zapojená v zásuvkách, by mělo být před odjezdem z domova na více dní samozřejmé. Nejen u velkých spotřebičů, ale především u nabíječek, rychlovarných konvic, televizních přijímačů či kávovarů.

Škody způsobené živly

Odpojením elektrospotřebičů se můžete vyhnout nejen riziku vzniku nechtěného požáru, můžete tím ochránit své spotřebiče i před hrozící škodou způsobenou přepětím z případné bouřky.

Je dobré, myslet i na ochranu zahrad, teras a balkónů. Odklizení zahradního nábytku, ale třeba i slunečníků, houpaček či trampolín, oceníte především, když nastane silný vítr nebo kroupy. Tyto živelní události umí zahradní nábytek nejen poničit, ale i odnést k sousedům. Pokud byste přeci jen před cestou zapomněli zahradní nábytek odklidit, stojí za to, požádat někoho z rodiny či přátel, aby během nepřítomnosti obyvatel, zahradu zkontroloval.

Rada na závěr: Diskrétnost se vyplácí

A o dovolené to platí dvojnásob. Zveřejněné fotografie a videa na sociálních sítích včetně polohy či dokonce detailních informací o tom, kolik dní v ráji daleko od domova ještě strávíte, představují atraktivní příležitost pro zloděje. Pokud se i tak chcete se svými blízkými o své zážitky prostřednictvím fotografií na sociálních sítích podělit, je vhodné, upravit v nastavení okruh uživatelů, kteří tyto příspěvky smějí vidět.

Zdroj: Allianz pojišťovna

12.07. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.