Rozšiřte náš tým

Colonnade Insurance přebírá správu pojistných smluv AIG v České republice

V návaznosti na smlouvu o strategickém partnerství, kterou uzavřel v říjnu 2016 kanadský Fairfax Financial Holding s pojišťovnou AIG, zajišťuje s platností od 1 . května 2017 pojišťovna Colonnade správu veškerých pojistných smluv uzavřených pojišťovnou AIG v České republice, a to včetně likvidace pojistných událostí.

Součástí transakce je i přechod veškerých provozních aktiv a zaměstnanců AIG do společnosti Colonnade Insurance, která bude i nadále poskytovat servis globálním klientům AIG působícím v České republice.

Pod značku Colonnade Insurance byly k 1. květnu 2017 převedeny také pobočky AIG na Slovensku a v Maďarsku. Do konce roku převezme Colonnade rovněž kanceláře AIG v Polsku, Bulharsku a Rumunsku. Společnost tak pokračuje v expanzi, kterou započala v uplynulém roce převzetím poboček australské QBE Group.  Prezident Fairfax pro střední a východní Evropu Peter Csakvari uvedl: „Střední a východní Evropu vnímáme jako oblast s velkým potenciálem k růstu a věříme v dlouhodobý rozvoj pojišťovny Colonnade v tomto regionu.“

Více o Colonnade Insurance

Pojišťovna Colonnade Insurance,  působí na českém trhu od 1. dubna 2016, kdy převzala pojišťovací aktivity QBE Group v rámci střední a východní Evropy. Pod uvedenou značkou působí na Slovensku, v Maďarsku a na Ukrajině. Na těchto trzích zaměstnává na 200 odborníků a dosahuje hrubého předepsaného pojistného přes 40 milionů eur.

Více o Fairfax Financial Holdings Limited

Fairfax Financial Holdings je holdingová společnost, která se prostřednictvím svých dceřiných společností angažuje v pojištění majetku a rizik, zajišťování a v řízení investic. Fairfax, se sídlem v Torontu, byla založena v roce 1985 současným předsedou a výkonným ředitelem V. Prem Watsou. Kmenové akcie společnosti jsou kótovány na torontské burze pod symbolem FFH a v amerických dolarech pod symbolem FFH.U. Pojišťovací a zajišťovací společnosti Fairfax Financial Holdings fungují na základě decentralizace, s autonomními týmy, které zodpovídají za implementaci upisovací strategie na jednotlivých trzích. Dceřiné společnosti Fairfax poskytují široké spektrum majetkových a odpovědnostních produktů a udržují diverzifikované portfolio rizik napříč všemi třídami podnikání, geografických oblastí a typů pojištěnců.

24.05. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.