Rozšiřte náš tým

Elektrokoloběžka je běžnou součástí provozu a je třeba ji jako takovou respektovat

Elektrické koloběžky jsou stále oblíbenějším dopravním prostředkem, který – zejména ve větších městech, kde provoz často omezují kolony čekajících vozidel – umožňuje výrazně zrychlit cestování. Koloběžky a jejich řidiči se tak stávají běžnou součástí provozu a ostatní účastníci je musí respektovat.

Ano, ne každý řidič koloběžky je slušně vychovaný a ochotný respektovat pravidla ať už tím, že místo po silnici jezdí po chodníku a agresivně se domáhají uvolnění cesty nebo ignorováním pravidel silničního provozu. To je však spíše téma pro policii, která – řekněme si to upřímně – podobné prohřešky často přehlíží. Odhlédneme-li však od podobných výtečníků, existuje mnoho koloběžkářů, kteří respektují pravidla a elektrokoloběžku využívají především pro rychlejší cestování v hustém provozu.

Elektrokoloběžky jsou jednoduché a proto i křehké dopravní prostředky a pokud při svém provozu narazí na řidiče automobilu, který má pocit, že ho všichni nutně musí respektovat, ale od něj ohleduplnost a prosté dodržování předpisů a pravidel nikdo očekávat nemůže, snadno dojde ke zranění. Bohužel často ke zranění těžkému či dokonce fatálnímu.

Případ, kdy při jízdě na elektrokoloběžce v běžném provozu došlo k těžkému zranění v důsledku nedodržení pravidel, kdy odbočování srazil koloběžkáře protijedoucí řidič, zveřejnila společnost EUCS. Řidič koloběžky kromě mnohočetných zranění hlavy a hrudníku utrpěl také fatální poranění horní končetiny, která mu musela být amputována. A proč o této události píšeme? Ze zveřejněné zprávy totiž vyplynula velmi důležitá informace: Jako účastník provozu, který dodržuje pravidla a je poškozen jiným účastníkem, se může i koloběžkář domoci odškodnění.

Společnost Vítovec corp. a.s. nabízí zastupování při likvidaci pojistných událostí a řešení odškodnění za způsobené škody. Zastupujeme klienty při komunikaci s pojišťovnami a pomáháme při vyúčtování škod.

23.05. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.