Rozšiřte náš tým

Fotky vozidla při sjednání pojištění mohou klienti nově sami poslat z domova

S ohledem na epidemiologickou situaci roste počet klientů, kteří sjednávají pojištění svého vozu z pohodlí domova. Tím pádem ale roste i počet vozidel, které chce pojišťovna při vstupu vozidla do pojištění fyzicky zkontrolovat.

„Proto jsme nyní připravili novinku, která klientům umožní nafotit vozidlo v klidu doma, zatímco dříve byla nezbytná odborná prohlídka technikem společnosti Global Expert a tedy i „fyzický“ kontakt. Následovat bude i funkcionalita využitelná při likvidaci pojistné události,“ představuje novinky Aleš Zethner, ředitel Úseku pojištění motorových vozidel.

Povinnost vstupní prohlídky je součástí pojistné smlouvy při sjednání havarijního pojištění nebo některých připojištění k povinnému ručení. Výhody tzv. samofocení jsou zřejmé, klient nikam s autem nemusí, takže uspoří palivo i čas. Stačí mít chytré mobilní zařízení s fotoaparátem a připojením na internet, případně odkaz v sms zprávě přeposlat někomu, kdo takové zařízení má a je ochoten pomoci. „Uvědomujeme si, že to každému nemusí vyhovovat, proto zároveň klientovi necháváme i možnost požádat o vstupní odbornou prohlídku vozidla technikem Global Expert,“ doplňuje Aleš Zethner.

Jak tzv. „samofocení“ probíhá?

Na klientovo telefonní číslo zašle Kooperativa SMS s odkazem, není nutné instalovat žádnou aplikaci. Tento odkaz si klient otevře v mobilním zařízení, následně jím pořídí a odešle fotografie požadovaných dokumentů a vozidla. Pro úspěšné odeslání fotografií potřebuje připojení k internetu.

Co a jak fotit?

Kooperativa požaduje fotografie vozidla z různých pohledů (čelní pohled, zadní pohled, zepředu zleva, zepředu zprava, zezadu zleva, zezadu zprava), detailů případného poškození vozidla, registrační značky a VIN, tachometru a velkého technického průkazu.

Vozidlo musí být čisté, suché, nezasněžené. Je potřeba fotit vozidlo na denním světle a bez blesku, kvůli odleskům. Všechny fotografie musí být pořízeny ve stejnou dobu, na jednom místě. Proto je potřeba zvolit vhodné místo, aby bylo vozidlo ze všech stran dobře viditelné.

Zdroj: Kooperativa pojišťovna

24.05. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.