Rozšiřte náš tým

Jak ochránit svůj domov během dovolené?

Léto a s ním doba dovolených je v plném proudu, mnoho lidí se chystá cestovat a Allianz pojišťovna nabídla několik tipů, jak ochránit svůj domov, když jste na dovolené. Co je tedy dobré, před odjezdem ohlídat?

„Nejvíce problematická jsou okna, otevřená na mikroventilaci. Zloději se přes takto pootevřené okno snáze dostanou do domu nebo bytu. Okna by při odchodu z domu měla být úplně zavřená. Samozřejmá by měla být kontrola, zda jsou uzamčené všechny dveře, zapnuté a funkční alarmy, případně kamerový systém. Zabezpečit dveře zamčeným zámkem je potřeba i u garáže či kůlny,“ říká Renata Masárová, vedoucí likvidace pojistných událostí majetku Allianz pojišťovny.

Přívod vody

Vypnutí přívodu vody je dobré preventivní opatření před škodami, které mohou vzniknout například prasknutým potrubím. „Vodní havárie jsou u pojištění majetku nejčastějším problémem, který řešíme,“ doplňuje Masárová.

Elektrospotřebiče

Pro předcházení požárům doporučujeme vytáhnout elektronická zařízení ze zásuvek, především se to týká rychlovarných konvic, televizních přijímačů, kávovarů a nabíječek.

Zahrada a další venkovní prostory

Ze zahrad, balkónů a teras, je dobré odklidit zahradní nábytek. A to včetně slunečníků, houpaček, trampolín a dalších věcí, které by mohl poškodit přírodní živel. Silný vítr či kroupy mohou venkovní vybavení poničit.

Rodina a blízcí přátelé

Než se lidé odeberou na dovolenou, je praktické, aby se domluvili s rodinou či přáteli, kteří budou moci jejich domov během dovolené zkontrolovat.

Co dělat, když se opravdu něco stane?

V případě, že se i přes všechny bezpečnostní opatření do domova dostanou zloději, je velmi důležité, škodu (například poničený zámek či vyražené okno) zdokumentovat. Vyfocení škody a následné přivolání policie je zásadní. Usnadní proces vyplacení pojistného plnění. „Klientům radíme, aby si od policie vždy vzali všechny protokoly. Ty jsou potřeba během likvidace pojistné události,“ dodává Renata Masárová.

Fotodokumentace je důležitá pro likvidaci jakékoliv pojistné události, nejen těch, které vzniknou vloupáním nebo krádeží.

Zdroj: Allianz

23.06. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.