Rozšiřte náš tým

Jan Höfer finančním ředitelem v České asociaci pojišťoven

Česká asociace pojišťoven (ČAP) od 1. června 2017 obsazuje pozici finančního ředitele, kterou bude zastávat Jan Höfer. Jeho rolí bude finanční reporting, výkaznictví a controlling skupiny České asociace pojišťoven, České kanceláře pojistitelů a jejich servisní organizace SUPIN.

Jan Höfer do ČAP přináší téměř 20 let zkušeností s finančním řízením. V minulosti vedl postupně týmy a různé projekty v bankovním i pojišťovacím sektoru, má také několikaleté zkušenosti z Londýna a Bruselu. Do ČAP přichází z ČSOB, kde působil od roku 2002 v oblasti finančního řízení této skupiny. Později zastával pozici výkonného ředitele útvaru finančního reportingu, analýz a plánování. Dva roky také vykonával funkci finančního ředitele ČSOB Pojišťovny.

Jan Höfer vystudoval ekonomii a právo v podnikání na Vysoké škole ekonomické v Praze a je držitelem FCCA kvalifikace. Je ženatý a má dva syny ve věku 10 a 15 let. Ve volném čase se věnuje čtení literatury faktu, cestování a sportování s rodinou. Má také rád všechno, co má kola a motor.

„Finanční řízení České asociace pojišťoven a České kanceláře pojistitelů má značná specifika. Jsem velmi rád, že tuto činnost zajistí špičkový odborník, který posílí expertní tým naší skupiny s nezastupitelnou rolí v rámci celého pojišťovnictví,“ říká Jan Matoušek, výkonný ředitel České asociace pojišťoven a České kanceláře pojistitelů.

23.06. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.