Rozšiřte náš tým

Klienti Allianz mají riziko terorismu kryté jak v životním, tak i v cestovním pojištění

Teroristické útoky v zemích západní Evropy nutí lidi stále častěji uvažovat o pojištění proti této hrozbě. Allianz vnímá tyto obavy a v novém životním pojištění Allianz Život má i toto riziko zahrnuté. Nejenom cestovní, ale i životní pojištění totiž kromě běžných rizik kryje i případný teroristický útok, pokud se ho klient sám aktivně neúčastní.

I když je pravděpodobnost, že se člověk stane obětí teroristického útoku nižší, než například pravděpodobnost zásahu bleskem, zpravodajství často vyvolává u mnoha lidí strach, že se i oni mohou stát cílem šíleného teroristy.  „My tento psychologický efekt vnímáme a reagujeme tak na přání samotných klientů,“ říká specialistka Zákaznického centra Allianz pojišťovny Nikola Venzhoferová. U životního nebo úrazového pojištění není terorismus ani ve výlukách. Výjimkou je samozřejmě aktivní účast klienta na válečných událostech či na teroristických akcích. Výluka se přirozeně týká všech pojistných událostí, kdy by se klient zapojil do páchání jakéhokoli trestného činu. „I když případným obětem teroristických činů plnění zaplatíme, věříme, že k tomu nebudeme muset sáhnout nikdy nebo jen ve výjimečných případech. Mnohem nebezpečnější se z hlediska statistiky jeví třeba obyčejná voda. Ročně se v Česku utopí kolem 200 lidí,“ mírní obavy z teroristických útoků Venzhoferová.

„Proti terorismu jsou klienti Allianz chráněni nejen v rámci životního pojištění, ale i tehdy, pokud si sjednají cestovní pojištění a pojistná událost se stane v zahraničí. Jediné omezení, které v tomto případě platí, jsou cesty do rizikových oblastí. Osoby, které vycestovaly do oblasti teroristickým útokem zasažené nebo ohrožené nebo v takové oblasti zůstávají přes varování státních orgánů ČR, jiných států či významných mezinárodních institucí, mohou být z případného plnění vyloučeny,“ vysvětluje vedoucí cestovního pojištění Allianz pojišťovny Jana Slavíková a dodává: „V rámci léčebných výloh zaplatíme léčení a vše, co s ním souvisí až do výše 1,5 mil. Kč na pojištění rizik, která se vztahují k terorismu + 1,5 mil. Kč na repatriaci související s terorismem.“

23.05. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.