Rozšiřte náš tým

Kooperativa se otevírá spolupráci se startupy, je partnerem Czech Pioneers 2017

Pojišťovna Kooperativa patří k lídrům pojistného trhu nejen svou nabídkou produktů a služeb, ale i zaváděním nových technologií do svých procesů. V roce 2014 jako první pojišťovna zavedla možnost biometrického podpisu smluv, v roce 2016 připravila speciální aplikaci pro mobilní telefony, která umožňuje spravovat fotografie k šetřené pojistné události a on-line je posílat do složky likvidátora. Na začátku roku 2017 pak vybavila svá obchodní místa terminály mPOS, které umožňují bezpečnou bezhotovostní platbu a ukončila výběr pojistného v hotovosti.

Podpora účasti nadějných českých startupů na festivalu moderních technologií tedy jasně zapadá do její strategie. Czech Pioneers pořádá pražská společnost TechSquare, která se věnuje propojování startupů a zavedených korporací. „Věříme, že právě Czech Pioneers je ideálním krokem vstříc startupové scéně, která nás může inspirovat a přinést nové impulzy pro fungování společnosti i vytváření nových produktů pro naše klienty,“ potvrzuje zájem Kooperativy o technologické novinky Jindřich Skrip, ředitel Úseku marketingu a vývoje produktů.

V rámci Czech Pioneers vybere společnost TechSquare 5 startupových projektů, neboli Czech Pioneers High5, které nominuje na prestižní vídeňský Pioneers Festival. Právě s těmito slibnými projekty se zástupci Kooperativy vydají na přehlídku nejmodernějších technologií z dílen světových startupů – těch se ve Vídni 1. a 2. června sejde na pět set. Kritériem, podle kterého se TechSquare při selekci High5 řídí, je vedle kvality projektu i týmu především potenciální přínos pro korporátní partnery výpravy. Větší šanci na úspěch mají také projekty s produktem či službou již fungující, nebo ve stádiu finalizace.

Pioneers Festival stále více cílí – vedle startupů a investorů – na zástupce velkých korporací. Program je rozdělen podle odvětví na takzvané ekosystémy, což účastníkům umožňuje zacílit přesně na ty obchodní vertikály, které jsou pro ně strategicky významné – ať už se jedná o finanční a pojišťovací technologie, energetiku, telekomunikace nebo například moderní mobilitu.

Startupy se mohou hlásit do 31. 3. 2017 na webu www.czechpioneers.cz.

12.07. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.