Rozšiřte náš tým

Kooperativa využívá řešení od Resistant AI

Pojišťovna Kooperativa, druhá největší pojišťovna na českém trhu, zahájila spolupráci se společností Resistant AI, specialistou na prevenci finanční kriminality využívající umělou inteligenci a strojové učení.

Kooperativa využívá technologii Document Forensics, k ověřování dokumentů předložených klienty v rámci procesu likvidace pojistných událostí. Nová technologie přináší plynulejší a přesnější proces ověřování dokumentů, který dokáže identifikovat podvody lidským okem neodhalitelné.

„V Kooperativě aktivně zavádíme nástroje umělé inteligence, abychom zvýšili rychlost a přesnost ověřování dokladů a odhalili pokus o podvod dříve, než k němu může dojít. Již několik let využíváme umělou inteligenci při kontrole fotografií, které nám klienti zasílají při elektronickém sjednání havarijního pojištění, nyní kontrolu rozšiřujeme i na další dokumenty. Dokumentová forenzní analýza společnosti Resistant AI je prověřená technologie, která zajistí rychlou a přesnou kontrolu velkého objemu dokumentů,“ vypočítává výhody umělé inteligence Ondřej Poul, ředitel Centra likvidací pojistných událostí v Kooperativě.

V pilotním projektu společnost Resistant AI při kalibraci zkontrolovala téměř čtvrt milionu dokumentů, přičemž odhalila řadu nesrovnalostí. Ve spolupráci s vyšetřovateli se následně podařilo identifikovat první pojistné podvody a zastavit pojistné plnění. Jeden příklad za všechny. Klientka Kooperativě nahlásila zlomeninu patní kosti, která byla uvedena v zaslané lékařské zprávě. Aplikace Document Forensics odhalila, že v textu diagnózy byla zpráva elektronicky pozměněna. Po prošetření se podezření potvrdilo, neboť ve skutečnosti se jednalo pouze o podvrtnutí kotníku, tedy méně závažné zranění.

Martin Řehák, CEO a zakladatel společnosti Resistant AI, spolupráci vítá: „Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s Kooperativou při zavádění nového digitalizovaného přístupu k procesům ověřování dokumentů. Vzhledem k tomu, že výskyt padělání dokladů se zvyšuje v celém finančním odvětví, je pojištění obzvláště náchylné k sofistikovaným podvodným technikám. V době, kdy podvodné činnosti často překračují možnosti detekce lidí, představuje nasazení umělé inteligence nejúčinnější strategii pro identifikaci a boj proti takovým podvodům.“

Zdroj: Kooperativa pojišťovna

14.04. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.