Rozšiřte náš tým

Lucie Urválková z UNIQA pojišťovny mezi TOP ženami Česka

Hospodářské noviny (mediální dům Economia) vyhlásily včera v pražském Fóru Karlín výsledky 13. ročníku prestižní ankety TOP ženy Česka, věnované aktuálně nejvýznamnějším osobnostem mezi aktivními dámami u nás. V kategorii TOP ženy českého byznysu se jednou z 25 oceněných manažerek stala místopředsedkyně představenstva a finanční ředitelka UNIQA pojišťovny Lucie Urválková.

Lucie Urválková slavila úspěch už v roce 2014, kdy se prosadila mezi 10 nejvýznamnějších žen v oborovém žebříčku Finance v rámci této soutěže. Od té doby dosáhla dalšího významného kariérního posunu: vedle funkcí CFO a v představenstvu české UNIQA pojišťovny pracuje už čtyři roky ve stejných pozicích i pro slovenskou UNIQA poisťovňu. A v polovině roku 2016 byla jmenována do pozice místopředsedkyně představenstva UNIQA pojišťovny. V posledních letech se věnuje intenzivně mentoringu juniorních manažerek a úzce spolupracuje s Klubem manažerek i CFO Clubem. Vedle toho průběžně podporuje své kolegyně v UNIQA pojišťovně při dalším vzdělávání a kariérním postupu. Svým přístupem jde příkladem ambiciózním dámám, pro které práce není jen zaměstnáním.

Značce UNIQA je věrná od roku 2007, kde udělala rychlou kariéru. Už po půl roce ji na základě výsledků jmenovali do funkce CFO a členky představenstva. UNIQA patří osmá příčka mezi největšími pojišťovnami u nás. I díky Lucii Urválkové roste v posledních letech mimořádně dynamicky: objem pojistného už překročil šest a půl miliardy korun. Lucie Urválková řídí více než stovku kolegů a kolegyň v různých útvarech, a to nejen finančních, ale také třeba právní odbor nebo facility management. V její „osobní“ péči je kapitál okolo patnácti miliard korun, s nimiž hospodaří a snaží se je dále systematicky rozmnožovat. Žen v pojišťovnictví na podobně významné pozici opravdu moc není.

„Když jsem viděla okolo sebe desítky úspěšných žen, které toho tolik dokázaly, opravdu moc jsem si vážila, že mohu být dnes jednou z nich. Nechci přeceňovat zrovna svůj příběh, ale pokud bych inspirovala alespoň jednu ženu, aby uskutečnila svůj kariérní a pracovní sen, budu moc spokojená. Současně si uvědomuji, že ocenění patří stejným dílem společnosti UNIQA, která mi dala opakovaně šanci růst a podílet se na rozvoji firmy, čímž mi vyjádřila mnohokrát svoji důvěru. Bez toho bych tu dnes nestála. Za to svým kolegům v představenstvu i ve vídeňské centrále koncernu UNIQA ze srdce děkuji,“ komentovala svůj úspěch při slavnostním večeru ve Fóru Karlín Lucie Urválková.

I letos byly do soutěže nominovány stovky zajímavých žen, z nichž vybírali odborní porotci ty nejúspěšnější. Svůj nominační hlas jim mohl poslat kdokoli – jejich mateřská firma, veřejnost i samotní porotci. Porota se v kategorii TOP Manažerka opírá o hodnocení každé dámy podle tří hlavních kritérií:

  • Vliv, jaký má žena z titulu svých funkcí – tedy možnost ovlivňovat chod a rozvoj dané společnosti, spoluúčast na rozhodování.
  • Výkon, jak se daří ženě vliv uplatňovat v její profesi a byznysu. Měřítko jejího pracovního úspěchu.
  • Společenský přínos, jak žena svůj vliv využívá i mimo svou profesi, a to jak osobně, tak i jménem společnosti, kterou reprezentuje.

Porotci mají k dispozici nejen nominace, ale také dostupné výsledky hospodaření, provádí i vlastní šetření a získávají další doplňkové informace na vyžádání od vydavatelství Economia. Mezi porotci zasedají uznávaní experti z různých sfér, například zástupci poradenské firmy EY, ABRA Software, Masarykovy univerzity v Brně či Národního divadla.

Podle informací z poloviny minulého roku počet žen e vedení firem v ČR klesá. Podle studie společnosti Bisnode, provedené mezi bezmála 5.000 nejvýznamnějšími a největšími firmami působícími u nás, byl podíl žen v top managementu v roce 2016 nejnižší za posledních 5 let. Na vedoucích postech obecně působilo jen 27 % žen.

25.06. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.