Rozšiřte náš tým

Lyžařům se pojištění rizik v zimě vyplatilo

Podle aktuálního průzkumu ERGO pojišťovny si naprostá většina fanoušků zimních sportů v této sezoně uvědomovala velká rizika, která jsou s lyžováním spojená. Rodiče dokonce připojišťovali děti před odjezdem na lyžařský výcvik.

Rychlá jízda po strmé sjezdovce v úchvatné horské krajině byla i v letošním roce pro fanoušky lyžování skvělým adrenalinovým zážitkem. Stačí však jedna chyba, trocha obávané smůly, a z příjemných pocitů se může rázem stát neštěstí, jehož následky mohou negativně ovlivnit člověka v krajním případě až do konce života.

Jak ERGO pojišťovna ve svém nejnovějším průzkumu zjistila, přistupovali v této sezoně čeští lyžaři ke své sportovní vášni s velkou odpovědností. Jen 11 % dotázaných totiž nepovažovala pojištění rizik při lyžování za důležité. A polovina dotázaných rodičů dokonce uvedla, že své děti pojistila před odjezdem na lyžařský výcvik.

Zodpovědný přístup se fanouškům zimních sportů vyplácí, protože k menším či větším zraněním na sjezdovkách dochází relativně často. Ostatně 17 % respondentů na dotaz ERGO pojišťovny uvedlo, že již čerpalo pojistná plnění v souvislosti s různými újmami, k nimž došlo někdy během jejich lyžování a zimní dovolené v zahraničí.

Odborníci upozorňují, že ne vždy lyžaři věnují náležitou pozornost výši pojistného krytí. U již uzavřených cestovních pojištění, sjednaných například k platební kartě, totiž nemusí být rozsah pojištění dostatečný. A mnohdy si tuto informaci včas neověří nebo neprostudují výluky z pojištění.

23.06. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.