Rozšiřte náš tým

Pojištění GAP

Nové auto není z pohledu investice tou nejvhodnější volbou. V prvních měsících a letech totiž jeho hodnota poměrně rychle klesá. Pokud tedy dojde k tzv. totální škodě, majitel od pojišťovny nedostane peníze, které postačí k pořízení nového vozu, ale pouze aktuální tržní cenu před vznikem škody.

Když si kupujeme nové auto, jistě to neděláme s myšlenkami na pojistné plnění. Přesto bychom měli mít na paměti, že nehody, krádeže nebo živelní události se prostě dějí. A je třeba se proti nim zajistit.

Zatímco pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení) je nezbytnost vyplývající z legislativy a havarijní pojištění si – zejména u nového auta – nepořídí jen řidič, který rád riskuje, doplňková pojištění záleží pouze na libovůli konkrétního člověka.

Doplňková pojištění pomohou, když je zle

Jak už bylo řečeno, doplňková pojištění jsou čistě na libovůli klienta. Nebo lépe řečeno, doplňková pojištění jsou ono pověstné “něco navíc”. Doporučované “něco navíc”, jež se nejčastěji projeví v okamžiku, kdy řidič akutně potřebuje pomoc – například s odtahem vozu v důsledku nehody nebo technické závady, se zapůjčením náhradního vozidla, při zničení nebo ztrátě zavazadel a nebo při plnění za odcizený, nebo nehodou totálně poškozený vůz (tzv. totální škoda nastává v situaci, kdy škoda na vozidle přesahuje tzv. obecnou cenu).

GAP zajistí peníze na nové auto

V rámci havarijního pojištění hradí pojišťovna poškozenému při tzv. totální škodě aktuální tržní cenu automobilu před pojistnou událostí. Od té se navíc odečte spoluúčast. U vozu starého sotva několik měsíců nebo let tak majitel získá dost peněz na to, aby si koupil jiné auto. Určitě to však nebude stačit na stejný model a ještě navíc nový.

Pokud chce mít majitel opravdu jistotu, že při tzv. totální škodě neprodělá, pořídí si pojištění GAP. Pojištění totální škody. Co za to dostane? Při tzv. totální škodě mu pojišťovna doplatí rozdíl mezi tzv. cenou obvyklou (komerční cenou k datu vzniku tzv. totální škody) a pořizovací cenou.

Díky pojištění GAP si majitel vozidla může při tzv. totální škodě pořídit nový vůz, aniž by musel investovat vlastní prostředky (s výjimkou spoluúčasti na obvyklé ceně).

Pojištění GAP lze sjednat jako součást povinného ručení nebo havarijního pojištění, ale také jako samostatný produkt.

24.05. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.