Rozšiřte náš tým

Pojištění z bezpečí domova? Allianz představuje trendy v on-line komunikaci

Allianz pojišťovna sice v souladu s vládními kroky a z důvodu ochrany zdraví omezila osobní kontakt na minimum, ale svůj servis pro klienty nezměnila. Služby, které se týkají registrace pojistných událostí a výplaty škod, pokračují i nadále. Jediný rozdíl je v tom, že zaměstnanci Allianz teď pracují převážně z domova prostřednictvím vzdáleného připojení a vše vyřizují přes telefon, e-mail, aplikace či komunikační platformu Allianz NaDotek.

Zdroj: Pexels.com

„Naši obchodní zástupci jsou připraveni klientům kdykoliv pomoci, a proto v maximální míře využívají současné on-line technologie. Jednání po telefonu předpokládá velkou dávku představivosti, která ale nemusí být na obou koncích linky stejná. Díky komunikační platformě Allianz NaDotek však jakékoliv nedorozumění odpadá,“ vysvětluje člen představenstva a CSO Allianz pojišťovny Petr Hrbáček.

Zástupce Allianz i klient se totiž ve stejném okamžiku dívají na stejný dokument, o kterém hovoří. Přehledně projednají konkrétní pasáže společného textu a přitom mohou být od sebe vzdáleni i stovky kilometrů. Stačí k tomu pouze klientova e-mailová adresa, počítač, notebook nebo iPad s připojením na internet. Bez nutnosti stahovat nebo instalovat jakýkoliv další software.

Vysoké bezpečnostní standardy komunikační platformy Allianz NaDotek navíc zajišťují ochranu soukromí a osobních údajů. Po celou dobu komunikace má klient na obrazovce také fotografii a telefonní číslo zástupce Allianz, se kterým společné dokumenty probírá.

Díky aplikaci Allianz CZ mají klienti navíc pojišťovnu doslova vždy po ruce. Kromě snadného přístupu ke všem svým pojistným smlouvám na chytrém telefonu lehce zjistí, zda náhodou nejsou v prodlení s některou platbou. Mohou sami provádět základní úkony jako změnu údajů, žádost o zaslání zelené karty, nahrání dokumentů ke škodě nebo zobrazení daňových potvrzení. Také přes ni jednoduše aktualizují stav svého tachometru při vyúčtování autopojištění podle najetých kilometrů. I proto si více než dva roky po svém uvedení aplikaci od Allianz, která je dostupná pro iOS i Android, stáhlo už přes 100 tisíc klientů.

Zdroj: Allianz pojišťovna

24.05. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.