Rozšiřte náš tým

Proč aktualizovat své pojištění majetku?

Pořídili jste si novou střechu, zateplili jste svoji nemovitost nebo jste zrekonstruovali koupelnu? Koupili jste si televizi, pračku nebo sedačku? Plánujete umístit solární panely na váš dům? Allianz radí, proč zároveň nezapomenout i na revizi svého pojištění majetku.

„U starších pojistných smluv nemusí být problém jen nízká pojistná částka a riziko podpojištění, ale i nedostačující rozsah pojistného krytí. Také je nutné zdůraznit, že se zdokonalují i samotné pojistné produkty a ty novější nabízejí klientům širší krytí. Proto lze jen doporučit nahradit původní starší smlouvu novou, díky které si klient nejen aktualizuje pojistnou částku, ale také si sjedná kvalitnější ochranu pro svůj majetek,“ vysvětluje ředitelka pojištění majetku Allianz Veronika Hašplová.

Pojišťovna bohužel nemá možnost okamžitě zjistit, jestli je klient podpojištěný. Dozví se to až v případě škody, kdy se při šetření pojistné události ukáže, že je pojistná částka nižší než např. hodnota budovy. „Přesto se maximálně snažíme klientům pomoci, aby při sjednání pojištění v produktu MůjDomov k podpojištění nedocházelo. Náš sjednávací systém je totiž nastaven tak, že po zadání potřebných informací doporučí klientovi pojistnou částku pro jeho rodinný dům, chatu i chalupu,“ dodává Hašplová.

Při stanovení pojistné částky pomůže klientům Allianz poradce, který při tvorbě návrhu pojištění zadá do systému informace o pojišťované stavbě – např. zastavěnou plochu, počet podlaží, typ střechy, zda je budova podsklepená, a systém navrhne částku, na kterou by měla být stavba pojištěna. Podobně umí Allianz klientům pomoci s nastavením pojistné částky pro pojištění domácnosti. Podmínkou je samozřejmě to, že klient pojišťovně poskytne pravdivé informace. Např. o tom, jaká je zastavěná nebo užitná plocha, zda je stavba jednopodlažní či vícepodlažní, zda je podsklepená či nikoli, jestli je střecha skloněná či plochá, jaké je stáří budovy atd.

Toto všechno totiž může mít vliv na hodnotu majetku a pojištění domu, chaty či domácnosti by tomu mělo odpovídat. V případě podpojištění, tedy když pojistná částka bude nižší, než je hodnota pojištěného majetku, totiž může pojišťovna ze zákona snížit částku, kterou klientům vyplatí při pojistné události.

Zdroj: Allianz pojišťovna

24.05. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.