Rozšiřte náš tým

Skončilo období hájení, pojišťováci bez zkoušek už nikoho nepojistí

Dnes, tedy 1. června, skončilo přechodné období dle zákona č. 170/2018 Sb., o distribuci pojištění a zajištění. To znamená, že pojištění nesmí sjednávat nebo se na sjednání jakkoliv podílet (tedy ani s klientem o pojištění jednat) nikdo, kdo nesložil příslušné zkoušky odborné způsobilosti.

O tom, že tento okamžik nastane vědí všichni pojišťováci už dlouho. Povinnost složit zkoušky odborné způsobilosti stanovil zmiňovaný zákon už v roce 2018 a dnešní datum je rozhodné pouze proto, že konec přechodného období byl několikrát posunut v důsledku pandemie Covid-19 a s ní souvisejících opatření.

Samozřejmě se dalo předpokládat, že pojišťovny – v souladu se zákonem – znemožní těm, kteří zkoušky odborné způsobilosti nesložili, pojištění sjednávat. A jak se dnes ukázalo, očekávání se naplnilo.

Hned ráno do e-mailových schránek odpovědných osob dorazila upozornění od několika pojišťoven, že s platností ode dneška, resp. od zítřka znepřístupní své on-line sjednávače těm pojišťovákům, kteří neprokázali, že složili příslušné zkoušky.

24.05. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.