Rozšiřte náš tým

Stavební spoření pro děti? Zájem se za rok ztrojnásobil

Zájem rodičů o stavební spoření pro jejich děti roste. Po loňské úpravě zákona, která výrazně zjednodušila výpovědi tzv. dětských smluv, se počet uzavřených stavebních spoření Kamarád a Kamarád+ ztrojnásobil. Stavební spořitelna Wüstenrot svou nabídku pro rodiče a mladé zájemce o spoření letos v březnu ještě vylepšila, kdy nabídla zvýhodněné „dětské“ smlouvy až do 24 let věku.

„Ať už chtějí rodiče vytvořit první úspory pro své potomky nebo jim vybudovat finanční rezervu pro nákup vlastního bydlení, představuje stavební spoření ideální variantu,“ říká Jiří Klos, manažer vývoje bankovních produktů finanční skupiny Wüstenrot, a dodává: „Zejména pro pořízení bytu či domu je nezbytné mít alespoň 10 % vlastních prostředků.“

Zatímco v prvním čtvrtletí loňského roku, kdy platila omezení pro ukončení „dětských smluv“, si stavební spoření Kamarád a Kamarád+ uzavřelo zhruba 1 000 nových klientů, o rok později to byl již trojnásobek. „Jasné oživení zájmu jsme zaznamenali ihned po změně zákona, která zrušila souhlas opatrovnického soudu pro ukončení ‚dětských‘ smluv,“ doplňuje Jiří Klos.

Stavební spoření hned po narození

Ze statistik Wüstenrotu za první čtvrtletí letošního roku vyplývá, že stavební spoření Kamarád a Kamarád+ nejčastěji zakládáme potomkům v prvních dvou letech jejich života. Druhé nejpopulárnější období je pak spojeno s nástupem do první třídy. Nejvíce na své ratolesti myslí rodiče v Praze, na jižní Moravě a ve středních Čechách.

Stavební spořitelna Wüstenrot nabízí jako jediná na českém trhu zvýhodněné stavební spoření pro děti a mladé až do 24 let věku. Zájemci o spoření mají na výběr ze dvou variant: Kamarád+ (pevně daná cílová částka 300 000 korun) nebo Kamarád (cílová částka 150 000 korun). Uzavření smlouvy o stavebním spoření je zdarma, klienti tak ušetří 3 000, respektive 1 500 korun (1 % z cílové částky). Vklady jsou zhodnocovány nadstandardní úrokovou sazbou 1,2 % (základní sazba 0,5 % plus úrokový bonus 0,7 % za pravidelné spoření). Navíc má každý klient možnost získat státní podporu až 2 000 korun za rok.

23.05. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.