Rozšiřte náš tým

Stavební spoření Wüstenrot: vyšší úročení vkladů a zvýhodněné smlouvy pro mladé až do 24 let

Stavební spořitelna Wüstenrot vylepšuje od 25. března své stavební spoření. Nově mohou klienti, kteří chtějí především spořit, získat úročení 1,2 %. V rámci podpory mladých klientů zvyšuje Wüstenrot – stavební spořitelna věkovou hranici pro uzavření zvýhodněných smluv Kamarád nebo Kamarád+ až na 24 let.

„V souladu s novou regulací hypotečního trhu lze očekávat zvýšení poptávky po stavebním spoření. To totiž nabízí ideální způsob pro vytvoření potřebné rezervy vlastních finančních prostředků nezbytných při koupi nemovitosti,“ říká Jiří Klos, manažer vývoje bankovních produktů Wüstenrot, a dodává: „Zajímavějším úročením chceme pomoci všem klientům, mezi které patří i rodiče, jež zakládají smlouvy svým dětem.“

Wüstenrot vylepší od 25. března speciální spořicí tarif ProSpoření OF-S. Zásadní změnou je zvýšení úrokové sazby na 1,2 % p. a. Jedná se o součet základní úrokové sazby 0,5 % a bonusu za pravidelné spoření 0,7 %. „Stavební spoření s atraktivní úrokovou sazbou mohou využít lidé, kteří uvažují o vytvoření finanční rezervy. Nejenže díky němu spoří, ale mají také jistotu státní podpory až do výše 2 tisíc korun ročně,“ vysvětluje Klos. Zpřísňující se regulace hypotečního trhu klade stále vyšší nároky na objem vlastních finančních prostředků, které musí mít kupující k dispozici. Stavební spoření proto bude stále důležitějším produktem a Wüstenrot chce všem „spořícím“ klientům nabídnout nejatraktivnější podmínky na trhu.

Od 25. března dojde ke změnám také u produktů Kamarád a Kamarád+. Novinkou je zvýšení věkové hranice z 18 na 24 let. Podle nedávného průzkumu Wüstenrot téměř 90 % rodičů chce své děti zajistit na budoucnost. Aby je do života neposlali s prázdnou, využívají různé formy spoření. Nejčastěji volí bezpečné způsoby, z nichž největší oblibu má právě stavební spoření. Dětské stavební spoření Kamarád+ patří k nejúspěšnějším v soutěži o nejlepší finanční produkt Zlatá koruna. Odborníci oceňují nejen jeho atraktivní zhodnocení, ale i skutečnost, že je bez poplatku za uzavření smlouvy, rodiče ušetří až 3 000 korun.

Zároveň se na nově sjednané smlouvy o stavebním spoření Kamarád a Kamarád+ vztahuje možnost získat nové vysoké úročení 1,2 % p. a.

23.05. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.