Rozšiřte náš tým

UNIQA má speciální povinné ručení pro veterány

Automobilové veterány jsou v Česku hýčkány nadšenými motoristy a sběrateli. Náš partner – UNIQA – ve spolupráci s pražskou makléřskou společností C.E.B. vytvořila program zvýhodněného pojištění vozidel s průkazem historického původu. Svým členům ho nabídne Veteran Car Club ČR.

Foto: Ryan De Hamer (Unsplash)
Foto: Ryan De Hamer (Unsplash)

Zájemce si může vybrat z nabídky variant povinného ručení v zákonných limitech (35 milionů Kč za škody na majetku a 35 milionů Kč za újmu na zdraví) nebo vyšších podle preferencí klienta až do 150 milionů Kč. V rámci pojištění má motorista k dispozici také asistenční služby, které pomohou v případě nehody nebo menšího defektu, který je možné odstranit na místě. Součástí je i odtah nepojízdného veteránu, případně poskytnutí náhradního vozidla.

Povinné ručení UNIQA se sjednává v makléřské společnosti C.E.B. se sídlem v Praze 2, Lublaňské ulici 5. Makléř pomůže i s ukončením dosavadní smlouvy. Sazby pojistného jsou nižší s ohledem na menší a sezónní frekvenci provozování těchto aut. Pojištění UNIQA se nabízí ve dvou cenových úrovních podle registračních značek auta s průkazem historického vozidla. Má-li vůz veteránské značky (V) pro výjimečné výjezdy, je povinné ručení UNIQA levnější o dalších cca 65 %.

UNIQA stanovuje sazby i podle dalších parametrů, jako je věk klienta a jeho bydliště. Roční cena povinného ručení pro historický Ford Mustang nebo Mercedes S600 pro majitele z většího města ve věku okolo 40 let se pohybuje orientačně okolo 1300 Kč (tytéž vozy na veteránských RZ do cca 490 Kč). Škoda 120 vyjde na 530 Kč, Trabant 601 na 380 Kč (tytéž vozy na veteránských RZ stojí na povinném ručení UNIQA cca 190, resp. 140 Kč) ročně.
Cena zůstává stabilní i v dalších letech.

I pro případné nehody veteránů platí pravidla pro přivolání Policie ČR k události, pokud plechová škoda převýší hranici 100 000 Kč nebo pokud dojde ke zranění osob nebo pokud je poškozen majetek třetích osob (dopravní značení, svodidla, lampy, ploty apod.). Policie by měla asistovat i v situaci, kdy se účastníci karambolu nejsou schopni dohodnout na nehodovém ději a nelze ve shodě sepsat Záznam o nehodě.

Zdroj: UNIQA

23.05. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.