Rozšiřte náš tým

UNIQA odprodala svoji italskou společnost

Minulý týden byla právně uzavřena transakce oznámená v prosinci loňského roku, spočívající v prodeji italské společnosti UNIQA Assicurazioni SpA a jejích dceřiných společností působících na témže trhu novému majiteli Societá Reale Mutua di Assicurazioni. Firmy doposud patřily do koncernu UNIQA Insurance Group se sídlem ve Vídni.

Kupní cena činila 295 milionů EUR. Odprodej společnosti UNIQA Assicurazioni SpA a dceřiných společností UNIQA Previdenza SpA a UNIQA LifeSpa zapadá do celkové dlouhodobé strategie skupiny UNIQA, kterou zahájila v roce 2011. V rámci ní se chce koncern soustředit na pojistné obchody na klíčových trzích, kterými jsou Rakousko a země širší Střední a Východní Evropy.

S tím souvisely naopak akvizice společností na trzích Chorvatska a Srbska, kde předloni UNIQA významně posílila. Trhy v ČR, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku rostou organicky díky příznivé ekonomické situaci, a potenciál meziročního růstu pojistného zdejších entit UNIQA se aktuálně pro nejbližší roky odhaduje na pět až šest procent.

V Rakousku se hodlá UNIQA angažovat jako jednička v soukromém zdravotním pojištění (tržní podíl téměř 50 %) v komplexní péči o zdraví zákazníků ve vlastní nebo partnerské síti privátních klinik a nemocnic.

V minulosti v souladu se strategií ustoupila UNIQA od svých doplňkových aktivit v médiích a v hotelnictví a odprodala i svoji společnost v Německu zaměřenou na speciální pojištění, například automobilových veteránů nebo hudebních nástrojů.

21.02. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.