Rozšiřte náš tým

UNIQA vzrostla za první pololetí o pět procent

  • Aktuální tržní podíl UNIQA je 5,2 %
  • Opět rychlejší dynamika než průměr trhu
  • UNIQA rostla nejvíce v pojištění motorových vozidel a bydlení

Za prvních šest měsíců tohoto roku předepsala UNIQA na pojistném celkem 3,278 miliardy korun a posílila o 4,65 % Na bázi APE, tj. s poměrným započtením jednorázového životního pojištění na bázi deseti let, předepsala UNIQA 3,258 miliardy korun a vzrostla o 5,1 %. Svůj tržní podíl posílila na hodnotu 5,2 % a zařadila se znovu mezi nejdynamičtější velké pojišťovny v České republice.

Většinová část pojistného (83 procent) připadla na neživotní segmenty. Ty navýšily předepsané pojistné o 6,4 % na celkových 2,712 miliardy korun. Tržní podíl UNIQA v neživotních odvětvích narostl už na 6,6 %. Nejvíce se dařilo v povinném ručení (+ 10,0 %) a havarijním pojištění (+ 11,1 %). Dobře si vedlo i pojištění domů a domácností, když vykázalo meziroční plus 10,9 %. Pozitivní výsledky odrážejí celkovou výbornou kondici ekonomiky a svědčí o setrvale příznivém investičním i nákupním naladění spotřebitelů.

Životní pojištění přispělo celkem 565 miliony korun. Zatímco jednorázově placené životní pojistné za prvních šest měsíců roku meziročně s ohledem na současné podmínky na finančních trzích opět ztratilo (- 26 %), běžně placené pojistné, které je pro UNIQA nosnou částí, v podstatě stagnovalo na úrovni 544 milionů korun. Tržní podíl UNIQA v životním odvětví činil i nadále 2,5 %.

Celková škodovost byla na úrovni 59 procent, zatímco loni ve stejnou dobu měla hodnotu 56,1 %. Nejvyšší úroveň se letos projevovala v havarijním pojištění a v pojištění odpovědnosti z provozu motorových vozidel Vzrostla rovněž v pojištění obecné odpovědnosti, zejména v souvislosti s nárůstem průměrného pojistného plnění.

Ve kmeni UNIQA pojišťovny bylo ke konci června 2017 celkem 814.620 pojistných smluv – meziročně o 5,9 % více. Nejvíce přibylo nových smluv povinného ručení (+ 10,5 %).

UNIQA pojišťovna působí v rámci evropské skupiny UNIQA Insurance Group se sídlem ve Vídni. Koncern ve sledovaném období předepsal na pojistném celkem 2,799 miliardy EUR. Meziročně to bylo o 6,6 % více. Růst se týkal všech pojistných branží. Pojišťovny UNIQA mimo domovské Rakousko se podílely na výsledku přibližně třiceti procenty.

21.02. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.