Rozšiřte náš tým

Větru ani dešti neporučíš. Loňský rok byl ve znamení živelných kalamit

Nejčastější příčinou kalamit loňského roku byly vichřice a kroupy, které mají na pojistných událostech více než 58% podíl. Rok 2019 začal orkánem Eberhard, který odnesl nejednu střechu, ale třeba i kurník s exotickými slepicemi, poničil řadu vozidel a plotů, a pokračoval plejádou lokálních bouřek, které doprovázelo silné krupobití. Celkově živly v roce 2019 poškodily téměř 15 tisíc klientů Allianz a zanechaly za sebou spoušť v hodnotě 567 milionů korun. Nejvíce řádily v Olomouckém, Středočeském a Jihočeském kraji.

„Přes devět tisíc našich klientů ohlásilo v loňském roce škody z krupobití či vichřice v celkové výši čtyři sta milionů korun,“ říká analytik Allianz pojišťovny Petr Barák. Přes 2200 z nich bylo z Olomouckého kraje, kde se pojistné plnění vyšplhalo na více než 170 milionů korun. Ze Středočeského kraje pojišťovna eviduje události v hodnotě 86 milionů korun u 1325 osob a Jihočeský kraj oznámil 1262 případů ve výši 36 milionů korun.

Kroupy nebo vichřice?

Zatímco v roce 2019 Allianz kontaktoval po krupobití a vichřicích takřka stejný počet klientů, v letech 2018 a 2017 se lidé potýkali především s vichřicemi a v roce 2016 zase převládalo krupobití.

Výsledkem loňských živlů je mnoho zdevastovaných střešních krytin, spadlých stromů na domy, auta a kůlny, popadaných plotů a rozbitých skleníků. Ojedinělé nebylo ale ani poškozené lešení, zničená omítka, zahradní nábytek a ulítlé trampolíny. Přes 2300 lidí se v uplynulém roce obrátilo na Allianz kvůli pojistným událostem, které souvisely s přepětím, 1000 dalších případů souviselo s atmosférickými srážkami a 760 klientů zaznamenalo poškození vzniklé pod tíhou sněhu.

Zdroj: Allianz pojišťovna

12.07. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.