Rozšiřte náš tým

Většina lidí ví, jak zdravě žít a stravovat se. Přesto se více než 40 % z nás chová jinak

Toto zjištění vyplynulo z krátkého průzkumu, který si nechala zpracovat pojišťovna Kooperativa.

Foto: Jessica Rockowitz (Unsplash)

V průzkumu, který pro Kooperativu realizovala společnost IBRS na vzorku 1000 respondentů například zaznělo, že celkem 87 % Čechů spíše ví, jak by se měli správně stravovat a celkově žít zdravě. „Ale když jsme se zeptali, jestli to dělají, jestli se snaží správně stravovat a žít zdravě, odpovědělo jen 58 % dotázaných, že spíše ano. A 41 % respondentů uvedlo, že spíše nebo rozhodně ne,“ je překvapený výsledkem průzkumu Petr Procházka, ředitel Úseku pojištění osob v pojišťovně Kooperativa.

FLEXI životní pojištění od Kooperativy si uvědomuje, jak a v jakém tempu dnes dospělí žijí. Chce je tak povzbudit k zamyšlení a případné změně k lepšímu. Kampaň proto doprovází rady, jak pečovat o své zdraví, speciálně zaměřené na psychohygienu. Zájemci je najdou na speciální internetové stránce: https://www.koop.cz/pojisteni/pojisteni-osob/rizikove-zivotni-pojisteni-flexi/zpomalte-s-flexi.

Od respondentů také zaznělo, že zdravý životní styl je důležitý pro 72 % z nich (pro 14 % velmi důležitý). 10 % respondentů zdravý životní styl nijak nezajímá, žijí si podle svého.

Obecně se udává, že zdravá výživa tvoří 70–80 % úspěchu, za zbytek můžeme být vděční genetice a cvičení. Ve spolupráci s odborníky z Výživového institutu jsme proto připravili také zdravé a chutné recepty, které jsou k dispozici na https://www.koop.cz/pruvodce-zdravim/flexi-recepty.

25.06. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.