Rozšiřte náš tým

Allianz Partners a Lime chtějí zlepšit bezpečnost v oblasti mikromobility

Společnost Allianz Partners, která pod hlavičkou Allianz zastřešuje asistenční a pojistná řešení, uzavřela globální strategické partnerství s lídrem v oblasti řešení chytré mobility, firmou Lime. Všichni uživatelé sdílených jízdních kol a koloběžek tak budou kryti pojištěním od Allianz. Současně Allianz Partners s Lime spouští vzdělávací program zaměřený na bezpečnost silničního provozu, v rámci kterého rozdají po celém světě jezdcům 50 tisíc přileb.

Mezinárodní komplexní pojistný program automaticky a bez dalších nákladů poskytne uživatelům Lime dva typy pojištění – úrazové pojištění osob a pojištění odpovědnosti. To znamená, že teď všichni mohou vyrazit na cestu s elektrickou koloběžkou nebo kolem Lime a bezstarostně jezdit s vědomím, že jsou chráněni před nenadálými událostmi. Tento program zahrnuje cyklisty a koloběžkáře v Evropě, Asii a na Středním východě.

„Jsme rádi, že jsme uzavřeli partnerství právě se společností Allianz, která má mnohaleté zkušenosti v oboru a zná podmínky místního trhu,“ vysvětluje provozní manažer české pobočky Lime Václav Petr. „Bezpečnost Lime uživatelů a ostatních účastníků provozu je naší prioritou a věříme, že se nám společně podařilo vytvořit produkt, který je odpovědí na vzrůstající zájem o flexibilní přepravu a požadavky měst pro bezpečné provozování služeb sdílené mikromobility,“ pokračuje Petr.

Lime a Allianz si uvědomují důležitost a prioritu bezpečnosti pro jezdce i jejich okolí, a proto také společně navrhli dvouletou bezpečnostní kampaň, která bude probíhat až do roku 2023.

„Ceníme si partnerství s Lime a jsme hrdí na to, že spolupracujeme s předním hráčem v oblasti mobility na vytváření nových a inovativních způsobů, jak zajistit bezpečnost našich klientů,“ uvádí obchodní a marketingový ředitel české pobočky Allianz Partners Jindřich Bednář.

Cílem kampaně je pokročit v otázkách bezpečnosti mikromobility po celém světě. Její součástí jsou vzdělávací iniciativy, které si kladou za cíl zvýšit povědomí o bezpečnosti a zajistit dostupnost mobility.

Během následujících dvou let rozdá Allianz 50 tisíc sponzorovaných přileb. Budou je moci získat uživatelé kol a koloběžek v rámci školení bezpečnosti jízdy. Účastníci se během nich dozví více nejen o bezpečnosti silničního provozu obecně, ale projdou si zejména základy bezpečné jízdy právě na e-koloběžkách a e-kolech. Certifikace uživatelům umožní zúčastnit se interaktivního testu bezpečnosti silničního provozu s možností získání bezplatné jízdy.

První zemí, kde tato bezpečnostní kampaň a s ní spojené další kroky odstartuje ve spolupráci s místní sítí Allianz, bude Francie.

Zdroj: Allianz pojišťovna

23.05. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.