Rozšiřte náš tým

K úrazu můžete přijít i na městském chodníku, upozorňuje MetLife

Zimní sezóna každoročně znamená nárůst nejrůznějších úrazů. Může jít o naprosté banality, jako jsou naražené končetiny nebo oděrky, stejně tak však může jít o závažné zranění, které si vyžádá několikaměsíční rekonvalescenci. Jak vyplývá z údajů Ústavu zdravotnických informací a statistika ČR (ÚZIS), úraz je stále jednou z nejčastějších příčin pracovní neschopnosti. Ke zranění ale nemusí dojít jen na horách nebo při sportu, stačí nešťastné uklouznutí na ulici cestou do práce. Právě pády, bez ohledu na to z jaké výšky, stojí podle statistik ÚZIS za více než polovinou úrazů. Proč je dobré mít sjednané kvalitní životní a úrazové pojištění vysvětluje zástupce pojišťovny MetLife.

„Každoročně jsme svědky toho, že majitelé chodníků, což jsou zejména města a obce, podceňují přípravu na zimní období. Přestože v posledních několika letech je počasí v zimě poměrně mírné, náhlá a nečekaná ochlazení spolu s přívaly sněhu k zimě patří. Vlastníci či správci komunikací však tuto skutečnost často ignorují, proto se v případě nepřízně počasí chodníky mnohdy proměňují v potenciálně nebezpečné území. Nešťastné uklouznutí je navíc otázkou okamžiku a připravit se na něj dá jen těžko. S kvalitním pojištěním si však můžete být jistí minimálně tím, že budete mít dostatek finančních prostředků na rekonvalescenci,“ říká František Špulák, Marketing and Communication Executive pojišťovny MetLife.

K častým městským úrazům v zimě patří uklouznutí na namrzlém či zasněženém chodníku, který nebyl proti podobné eventualitě dostatečně ošetřen. Mohou však nastat i jiné situace, například pád sněhu či ledu ze střechy domu, velmi nebezpečné bývají také rampouchy. Jakékoliv padající předměty znamenají pro pohyb chodců riziko, v případě oblevy je proto třeba dbát zvýšené opatrnosti. Zásah padajícím ledem totiž může mít mnohem vážnější důsledky než obyčejné uklouznutí.

Naše pojišťovna nejčastěji řeší drobnější úrazy. Zhruba pětina všech nahlášených pojistných událostí jsou tržné rány a odřeniny. Následují zvrtnuté kotníky a pohmožděniny horních a dolních končetin,“ říká František Špulák.

Odškodnění lze získat také od vlastníka nebo správce chodníku, jako bolestné či náhradu za ušlou mzdu. V případě takové žádosti je však nutné mít úraz zdokumentovaný, a to včetně fotografií a popisu inkriminovaného místa, svědeckých výpovědí či fotografií obuvi, která musí odpovídat povětrnostním podmínkám. Obce bývají pro podobné případy pojištěné. Vždy však mějte na paměti, že při pohybu ve sněhu a na ledu je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Vyhnete se tak nepříjemným komplikacím, které může případný úraz přinést.

Zdroj: MetLife

03.12. 2024

© Vítovec corp. a.s.




Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.