Rozšiřte náš tým

Nově pojistíte na cestu i psa nebo kočku. Bez nutnosti mít sjednané celoroční pojištění

Lidé se po pandemii COVID-19 pozvolna vrací k turistice a do zahraničí chtějí vyrazit i se svými domácími mazlíčky. Novinkou je možnost pojistit si jednorázově svého psa nebo kočku, kdy například pojištění 4leté čivavy na třídenní pobyt v Rakousku vychází na 237 Kč. Je to dalším krokem ke klidnému a nerušenému zahraničnímu pobytu, vždyť bez pojištění se běžný úraz může vyšplhat až na několik tisíc korun.

Photo by Andrew S on Unsplash

Svého domácího mazlíčka má v Česku v podstatě každá druhá rodina. V tuzemsku je evidovaných přes dva miliony psů a přes jeden milion koček. Řada rodin s nimi jezdí i na dovolené. „Buď se nemohou od svého mazlíčka odloučit, nebo prostě neseženou hlídání,“ říká Jan Moravec, spoluzakladatel společnosti PetExpert, která dosud nabízela pojištění domácích mazlíčků jako obdobu zdravotního pojištění u lidí. Strach z cesty podle něj může vyvážit možnost jednoduchého pojištění, protože zejména u psů mohou být náklady na zdravotní péči poměrně vysoké, což souvisí s větším rizikem závažnějších obtíží.

„Ještě před několika lety platilo, že pojištění domácích mazlíčků v Česku prakticky neexistovalo. Trh jsme už jednou změnili nabídkou prvního pojištění s přímou online likvidací pojistné události, kdy náklady hradíme přímo smluvnímu veterináři a majitel zvířete nemusí s účtenkou dodatečně žádat o proplacení léčby,” říká Jan Moravec, ze společnosti PetExpert jejímž pojistitelem je ČSOB Pojišťovna. “Nově je možné zvířeti sjednat také obdobu cestovního pojištění, tj. krátkodobě pojistit psy a kočky na cestě do zahraničí,“ říká Jan Moravec, ze společnosti PetExpert, která se na tento druh pojištění specializuje a jejímž pojistitelem je ČSOB Pojišťovna.

Pojistit je možné psa či kočku od 50 dnů věku až do 10 let. Mazlíček nesmí před cestou jevit jakékoliv známky nemoci, úrazu či změny zdravotního stavu, musí být čipovaný a očkovaný proti vzteklině. „Pojištění je možné sbalit s sebou na cesty do zemí Evropské unie, Velké Británie, Švýcarsku, Norska, Chorvatska a Černé Hory a lze ho sjednat až na 30 dní,“ uvedl Moravec. Společnost PetExpert, která je v této oblasti lídrem trhu předpokládá, že nové možnost v nastupující turistické sezoně využijí tisíce lidí.

Sjednat pojištění zabere klientům 2 minuty. Cestovní pojištění se vztahuje na úrazy a akutní onemocnění v zahraničí, které samozřejmě musí nastat až v zahraničí. Vycestovat do zahraničí lze s jednorázovým limitem 30 000 Kč na cestu. „Klientům pomáháme i v případě hospitalizace jejich čtyřnohého miláčka v zahraničí a spoluúčast na nákladech vynaložených za veterinární péči je 10 % z celkové částky nebo minimálně 1000 Kč,“ doplnil Moravec.

Trh s pojištěním domácích mazlíčků se v České republice oproti některým vyspělým zemím teprve rozvíjí. Standardní pojištění má v tuzemsku asi 1 % domácích mazlíčků. Situace v okolních zemích se značně liší. Zatímco na Slovensku a v Polsku je tento podíl prakticky nulový, tak v Německu činí 6 a v Rakousku 3 procenta. Nejvíce pojišťují své domácí mazlíčky v rámci EU Švédové, a to ze 70 %, následují Britové, kde je podíl pojištěných domácích zvířat 55 %. Ze statistik v České republice pak jasně vyplývá, že nejčastěji lidé pojišťují právě obecně nákladnější psy, a to v 95 procentech. Zbývajících pět procent připadá na kočky. Péče o zvíře je pak většinou na zodpovědnosti žen, které mají na svědomí tři čtvrtiny sjednaných pojištění.

Zdroj: PetExpert

24.05. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.