Rozšiřte náš tým

Pojištění Allianz ŽIVOT dává nahlédnout do svých statistik a ukazuje na nejčastější požadavky klientů

Životní pojištění Allianz ŽIVOT, které před čtvrt rokem jako první na trhu umožnilo nastavit investiční nebo skutečnou rizikovou variantu, nyní odhalilo nejčastější požadavky klientů. Kdo dává přednost výhradně pojistné ochraně, může jej sjednat zcela bez investic. Ten, kdo chce jak pojištění, tak i krytí rizik, si zřejmě vybere pojištění s pravidelnou investicí. Existuje však i třetí varianta, tedy pojištění s mimořádnou investicí. A nejčastější volba klientů?

Celých 91 procent klientů si během posledních tří měsíců ve smlouvě žádnou pravidelnou investiční složku nesjednalo. Z toho 82 procent požadovalo pouze pojištění proti rizikům bez jakékoliv formy investování a 9 procent chtělo rizikové pojištění se „zadními vrátky“ pro investování.

„Z této statistiky jasně vyplývá, že od životního pojištění tedy naprostá většina lidí očekává krytí rizik invalidita, úraz, závažné nemoci a smrt,“ tvrdí ředitel Market Managementu Allianz pojišťovny Martin Podávka. Bez nadsázky tedy podle něho lze říci, že jde o návrat ke kořenům pojišťovnictví.

Od roku 2018 budou muset všechny pojišťovny klientům nabízet produkty bez investic. Allianz v tomto směru předběhla dobu, protože s Allianz ŽIVOT si lidé mohou svobodně vybírat už nyní.

24.05. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.