Rozšiřte náš tým

Rekordní počet varování MeteoUNIQA kvůli bouřkám v červnu


Během letošního června bylo zaznamenáno velké množství lokálních a regionálních bouřek. Varovný servis MeteoUNIQA, jenž předem posílá zákazníkům UNIQA pojišťovny formou SMS a e-mailem výstrahu před blížícím se extrémním počasím, tak zažil svůj historický rekord. Během 30 dnů poslal celkem 136.000 zpráv o aktuálním vývoji počasí.

Služba MeteoUNIQA reagovala během června 2019 celkem na 35 povětrnostních událostí. Všechny se řadily do kategorie bouřek s prudkými dešti, u některých i s výskytem krupobití a silného větru. Nejvíce lokálních a regionálních bouřek přinesly 6. a 20. červen.

Celkem rozeslal systém včasného upozornění, do něhož je registrováno bezplatně přes 80.000 zákazníků UNIQA, na 131.000 varovných SMS zpráv a bezmála 5.000 e-mailů. SMS informace jsou stručné, obsahují druh blížící se nepohody a časové rozmezí, během něhož mají živly trvat. E-maily umožňují detailnější informaci, včetně doporučení, jak se na příchod extrémního výkyvu počasí připravit a jak se chovat během něj. Všechny zprávy jsou doručovány klientům s přesností pro jimi zadané PSČ, jsou tedy velmi konkrétní jak v lokalizaci, tak i v časovém určení. Konkrétně v červnu 2019 byla přesnost rozeslaných výstrah v porovnání se skutečným vývojem počasí více než 95 %.

MeteoUNIQA informuje o blížících se vichřicích s rychlostí větru nad 100 km/h, bouřkách spojených se silným deštěm a/nebo krupobitím, intenzivních přívalových deštích od 30 mm za 6 hodin, a v zimě o novém sněžení nad 5 cm během 6 hodin nebo o namrzajícím dešti. Zprávy mohou v případě jasnějšího vývoje počasí dorazit s předstihem jednoho dne nebo několika hodin, v případě náhlého obratu ve vývoji ale třeba jen několik desítek minut před vypuknutím nepohody. Údaj o čase, kdy příslušný výkyv počasí udeří, je vždy součástí sdělení. Klient tak má vždy alespoň minimální náskok, aby mohl přeplánovat svůj program a zabránit škodám.

Služba MeteoUNIQA funguje na základě monitoringu vývoje počasí v nepřetržitém směnném provozu partnerské organizace Meteopress. Díky sofistikovanému software a operativní komunikaci přes e-mail nebo SMS může být varování vysláno kdykoli v okamžiku vyhodnocení rizika s potřebným předstihem pro jakoukoli lokalitu podle PSČ bydliště nebo rekreačního objektu, které si klient zadá. Službu zavedla UNIQA v roce 2009.

15.04. 2024

© Vítovec corp. a.s.
Pojištění pro podnikatele

Podnikání přináší celou řadu rizik.
Pomůžeme Vám je eliminovat.

Pojištění pro občany

Buďte odpovědní k sobě i k svým blízkým. Připravte se na životní zkoušky.